Dwa mecze rozegrane w ramach 2. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej orlików młodszych E2 mają za sobą zawodnicy MUKS Pelikan-2008 Łowicz. Rywalem podopiecznych trenera Dawida Suta był KS Jutrzenka Drzewce, którą raz pokonali 8:3, a w następnym przegrali 2:9.

Mecze miały być rozegrane w różnych składach, ale rywale wystawili tylko ośmioosobowy zespół i grali jedną drużyną. Łowiczanie zagrali na dwa składy, Pelikan-Zieloni, który rozegrał spotkanie w systemie 2×25 min. oraz Pelikan-Biali, grający dwie połowy po 20 minut.

Łowiczanie zarówno w jednym, jak i drugim zespole mieli początkowe problemy z przystosowaniem się do gry na naturalnej murawie, co miało z pewnością wpływ na wyniki spotkań. “Zieloni” szybko jednak dostosowali się do warunków i dobrze wykorzystali swoje umiejętności w grze z rywalem. Po pierwszej połowie prowadzili 4:3, a w kolejnej odsłonie zdobyli następne cztery bramki. Tym razem obrona Łowiczan spisała się bardzo dobrze, nie pozwalając rywalowi na skuteczny kontratak. mecz zakończył się wynikiem 8:3 dla “Zielonych”

Drugi zespół miał dużo więcej problemów i po pierwszych niepowodzeniach, grał coraz słabiej, przez co na przerwę schodził przegrywając 1:7. W drugiej połowie postawa “Białych”  była bardziej ambitna, ale nie udało się odrobić strat i mecz z Jutrzenką przegrali 2:9.

–  Jeżeli chodzi o mecze, to obie nasze drużyny miały problemy z początkiem meczu. Graliśmy na naturalnej trawie i mimo, że poprzedni trening odbyliśmy w Nieborowie na naturalnym boisku, to mieliśmy problemy z przystosowaniem się do warunków. “Zieloni” w pierwszych minutach stracili trzy bramki, ale później “rozegraliśmy się” i z każdą minutą było lepiej. “Biali” zagrali bardzo słabo na początku i przegrali pierwszą połowę 1:7, brakowało zawodnikom chęci i to mnie zaniepokoiło. Trzeba mieć charakter i w trudnych chwilach walczyć podwójnie. W drugiej połowie ambicja była zdecydowanie lepsza, przez co i również gra była zdecydowanie lepsza – ocenił trener Sut.

2. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej orlików młodszych E2:
KS Jutrzenka Drzewce – MUKS Pelikan “Zieloni”-2008 Łowicz 3:8 (3:4); br.: 3 (3, 9 i 11) – Patryk Banaszczak 5 (8, 16, 20, 29 i 36), Eryk Pietrzak (12), Artur Boryna (35) i Antoni Haczykowski (38).
Zieloni: Szymon Kucharek – Szymon Gawlik, Filip Domińczak – Paweł Płacheta, Antoni Haczykowski, Patryk Banaszczak – Eryk Pietrzak. Na zmiany wchodził: Artur Boryna.

KS Jutrzenka Drzewce – MUKS Pelikan “Biali”-2008 Łowicz 9:2 (7:1); br.: 9 (1, 3, 4, 6, 9, 14, 18, 21 i 34) – Fabian Skowroński (11) i Filip Miazek (29).
Biali: Miłosz Kuciński – Patryk Płuska, Fabian Skowroński – Filip Miazek, Piotr Sobieski, Filip Sikora – Kuba Koniutis. Na zmiany wchodził: Oliwier Lesiak.