Niewiele brakowało, żeby UMKS Księżak-2005 Łowicz wygrał obydwa spotkania rozegrane w ramach 2. rundy wojewódzkiej ligi koszykówki młodzików młodszych U-13. W niedzielę, 5 listopada 2017 roku, zespół trenerów Dragana Ristanovića i Michała Wójcika uległ AZS PWSZ Skierniewice 48:53, zaś zwycięsko wyszedł z pojedynku z SKS Start Łódź, pokonując rywala 74:50.

Tylko pięć punktów zabrakło łowiczanom, aby zrównać się z drużyną ze Skierniewic. O porażce zaważyła druga kwarta meczu, którą Księżak przegrał 8:13, ale całe spotkanie przebiegało na bardzo wyrównanym poziomie.

W drugim meczu łowiczanie nie pozwolili odebrać sobie kontroli nad przebiegiem gry. Wprawdzie w drugiej łodzianie zdobyli dwa punkty więcej, ale w całym spotkaniu to nie miało najmniejszego znaczenia. Zdecydowana przewaga należała do Księżaka, co przełożyło się na powiększającą się przewagę punktów po każdej kolejnej kwarcie.

Najwięcej punktów w obydwu spotkaniach dla Księżaka zdobył Antoni Wróblewski, ale na wynik pracowała cała drużyna.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane dopiero w niedzielę, 18 listopada 2017 roku o godz. 10.00. Księżak zmierzy się u siebie z KKS Pro-Basket Kutno.

2. runda wojewódzkiej ligi koszykówki młodzików młodszych U-13:
UMKS Księżak-2005 Łowicz – AZS PWSZ Skierniewice 48:53 (13:13, 8:13, 16:17, 11:10)
Księżak: Antoni Wróblewski 17, Jan Załuski 14, Michał Warzywoda 6, Miłosz Liberski 5 (1×3), Norbert Wojda 2, Wojciech Szygulski 2, Bartłomiej Myszkowski 2, Karol Kosiorek, Jan Doroba, Filip Dziedzic, Filip Kosiorek i Miłosz Kierkowski.
Najlepiej dla AZS: Jakub Sadowniczyk 20 i Adam Skrzypiński 18.

SKS Start Łódź – UMKS Księżak-2005 Łowicz 50:74 (4:18, 13:11, 17:23, 16:22)
Księżak: Antoni Wróblewski 26 (2×3), Miłosz Liberski 15 (1×3), Filip Kosiorek 8, Jan Załuski 7, Michał Warzywoda 6, Bartłomiej Myszkowski 5, Wojciech Szygulski 4, Miłosz Kierkowski 4, Norbert Wojda 2, Karol Kosiorek, Jan Doroba i Filip Dziedzic.
Najlepiej dla Startu: Filip Ręklewski 11 i Maciej Kidawa 10.

AZS PWSZ Skierniewice – SKS Start Łódź 58:59

ŁKS Szkoła Gortata Łódź – KKS Pro-Basket Kutno 85:63
KKS Pro-Basket Kutno – MKS Ósemka Skierniewice 54:84
MKS Ósemka Skierniewice – ŁKS Szkoła Gortata Łódź 65:102

GTK Głowno – PKK 99 Pabianice 33:54

1. MKS Ósemka Skierniewice (1) 4 7 247-194
2. ŁKS Szkoła Gortata Łódź (5) 3 6 310-172