Niemalże rzutem na taśmę podopieczni trenera Piotra Gawlika zdobyli bramkę, która przełożyła się na zwycięstwo w meczu z MKS Zjednoczeni Stryków. W sobotę, 27 października 2018 roku, Pelikan II Łowicz pokonał gospodarzy w meczu 14. kolejki IV ligi 1:0 (0:0).

Po wielu próbach zdobycia choćby jednego punktu, biało-zielonym w końcu udało się zakończyć spotkanie sukcesem. Ostatni raz zakończyli mecz zwycięstwem 12 września 2018 roku z Sand-Bus Kutno, również na wyjeździe. Wprawdzie wynik, jaki osiągnęli ze Strykowem nie jest porażający, ale liczą się trzy zdobyte punkty, które pozwoliły Pelikanowi odbić się od dna tabeli.

Przez długie minuty meczu żadnej z drużyn nie udało się wyjść na prowadzenie. Gra była bardzo wyrówna. Dopiero w 65. minucie groźnie zrobiło się pod bramką biało-zielonych – sędzia podyktował rzut karny dla Zjednoczonych. Szczęście jednak sprzyjało łowiczanom, gdyż piłka odbiła się od słupka i nie trafiła w bramkę. Do końca regulaminowego czasu spotkania utrzymywał się wynik bezbramkowy. Sędzia jednak doliczył aż siedem minut za przestój spowodowany kontuzją jednego zawodników, który po zderzeniu głową z innym wymagał interwencji lekarza. Doliczone minuty okazały się zbawienne dla Pelikana. W piątej minucie, po uderzeniu Macieja Balika, Adrian Musialik skutecznie dobił piłkę, która zatrzymała się w bramce Zjednoczonych.

– Raz się wygrywa, raz się przegrywa. To normalna rzecz. Generalnie mecz był wyrównany. Kto miał więcej szczęścia ten wygrał, a tym razem szczęście uśmiechnęło się do nas. Kluczem do zwycięstwa była przyzwoita gra w defensywie, co skutkowało nie strzeleniem bramki przez przeciwnika, a nam udało się strzelić – skomentował trener Gawlik.

14. kolejka IV ligi:
MKS Zjednoczeni Stryków – KS Pelikan II Łowicz 0:1 (0:0); br.: Adrian Musialik (90+5).
Pelikan II: Patryk Orzeł – Damian Górowski, Tomasz Wudkiewicz, Piotr Gawlik – Michał Fabijański (87 Przemysław Kochanek), Tomasz Dąbrowski (90+7 Dominik Wójcik), Hubert Matyjas (80 Krystian Rutkowski), Patryk Papuga – Michał Świdrowski (73 Adrian Rosa), Maciej Balik, Jan Haczykowski (46 Adrian Musialik).
Sędziował: Tomasz Majkowski (Sieradz). Żółte kartki: Wojciech Majewski, Stefan Potocki i Mateusz Kuśmierczyk – wszyscy Zjednoczeni.

LKS Ceramika Opoczno – KS Warta Sieradz 0:1 (0:0); br.: Łukasz Mitek (70 karny).
RKS Radomsko – MGUKS Pogoń Zduńska Wola 3:0 (1:0); br.: Paweł Baraniak 2 (28 i 47) i Łukasz Gloc (74).
MUKS Stal Niewiadów – LKS Omega Kleszczów 1:4 (1:2); br.: Dawid Pałyska (43 samobójcza) – Robert Tomesz (7), Paweł Kowalski 3 (36, 75 i 78).
GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra – KS Sand-Bus Kutno 3:1 (2:1); br.: Michał Sumiński (12), Igor Świątkiewicz (41) i Damian Kopa (61) – Adrian Kralkowski (5).
MKS Pilica Przedbórz – MKP Boruta Zgierz 1:1 (0:0); br.: Daniel Potakowski (65) – Wojciech Banaszczyk (71).
GKS Orkan Buczek – KS Warta Działoszyn); br.: Damian Puchalski (18), Hubert Berłowski (45+1), Piotr Burski (50), Michał Lewandowski (51) i Mateusz Wroński (79).
LKS Kwiatkowice ZKS Włókniarz Zelów 5:1 (1:0); br.: Dominik Woźniak (20), Michał Bogdan 2 (53 i 59), Łukasz Rakowski (65) i Dawid Kończak (90) – Jacek Majda (68).
Pauza: LKS Termy Ner Poddębice.

1. RKS Radomsko (1) 13 33 39-11
2. KS Warta Sieradz (3) 13 32 31-14
3. KS Sand-Bus Kutno (2) 13 30 31-15
4. LKS Kwiatkowice (4) 13 30 27-15
5. GKS Orkan Buczek (5) 13 28 30-6
6. MKS Zjednoczeni Stryków (6) 14 22 20-19
7. GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra (10) 13 19 23-23