Dziś, 28 grudnia, sesja Rady Gminy Nieborów rozpoczęła się od wystąpienia przedstawiciela ogólnopolskiej firmy działającej w sektorze spożywczym, który przedstawił radnym możliwość lokowania jej siedziby na terenie dawnej bazy Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Bełchowie.

Michał Dziekan, koordynator ds. zarządzania projektami w firmie Libra Polska
Michał Dziekan, koordynator ds. zarządzania projektami w firmie Libra Polska

Michał Dziekan, koordynator ds. zarządzania projektami w firmie Libra Polska, powiedział radnym, że jest ona w trakcie poszukiwania lokalizacji dla swojej siedziby – miejsca w którym mogłaby skoncentrować swoją działalność. Baza w Bełchowie jest jedną z rozważanych możliwości, jest interesująca m.in. ze względu dogodny dojazd do węzłów autostrady A2 Skierniewice (Dzierzgówek) i Łowicz (Łyszkowice).

Firma chciałaby nabyć 5 – 7 ha terenu, który sukcesywnie, w ciągu kilku bądź kilkunastu lat, zabudowałaby na powierzchni około 2 ha. Na powierzchni tej powstałby zakład produkcyjny, ośrodek badawczo-rozwojowy oraz część biurowa. Zatrudnienie w zakładzie znalazłoby na początku około 25 osób, ale docelowo wraz z rozbudową zakładu mogłoby osiągnąć nawet 200 osób. Libra Polska jest firmą o polskim kapitale, produkującym tzw. dodatki funkcjonalne dla przemysłu spożywczego, mieszanki ziół, aromaty. Odbiorcą jej produktów są firmy w Polsce i kilkudziesięciu krajach świata.

Radni jak i wójt gminy Andrzej Werle byli zainteresowani przedstawioną wizją, zapewnili przedstawiciela Libre Polska o swoim poparciu. Jednym z możliwych problemów do rozwiązania na drodze do realizacji tego pomysłu może być jednak własność gruntu: należy on nie do gminy, ale do Skarbu Państwa.

5 komentarzy

  1. Mając takiego Starostę to na pewno inwestor zrealizuje inwestycję.!!!!!!!!!!!!!1

  2. Umrze pomysł śmiercią naturalną jak tereny inwestycyjne wokół zjazdu z a2. Wstyt panowie radni , cofacie się ?. Ponad 5 lat jak powstała autostrada . Wstyt .

  3. Własność gruntów nie powinna stanowić przeszkody

  4. W odróżnieniu do Łyszkowic

  5. ogromnie sie ciesze, Belchow sie znowu rozwija!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.