Już 11 osób z diecezji łowickiej zadeklarowało chęć uczestnictwa w Dniach Otwartych w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu, które w tym roku potrwają od 10 do 12 marca. Jeszcze dzisiaj przez cały dzień można nadsyłać zgłoszenia.

Jak potwierdził rektor WSD ks. Sławomir Wasilewski, w tym roku zainteresowanie jest wyjątkowo duże. Przypomnijmy, że w latach poprzednich było około 5 lub 6 osób.

Program dni otwartych rektorzy opracowali w porozumieniu z klerykami seminarium. Jest on bardzo urozmaicony, bo w czasie pobytu w seminarium goście wezmą udział w Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się w kaplicy, a kolejne stacje będą już na zewnątrz seminarium; wykładach z psychologii, liturgiki, filozofii i patrologii; zwiedzaniu Muzeum Diecezjalnego w Łowiczu; a także rekreacyjnym meczu piłki nożnej na boisku Szkoły Podstawowej nr 3. W niedzielę będą uczestniczyć w Eucharystii pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Andrzeja Franciszka Dziuby, po której biskup spotka się z nimi.

– Skoro drzwi otwarte, to liczymy na otwartość serc – mówił nam rektor WSD ks. Sławomir Wasilewski, który przyznał, że nawet nawet osoby, które po udziale w takich dniach nie zdecydowały się być klerykami, zawsze wspominały ten czas jako wyjątkowe doświadczenie.

Zgłoszenia można nadsyłać na adres mail: wsd@diecezja.lowicz.pl lub telefonicznie pod numerem: [046] 837-60-16. W odpowiedzi rektorat poinformuje o szczegółach udziału w dniach otwartych. Dzisiaj, 8 marca, upływa termin, ale jeśli z ważnych przyczyn ktoś podejmie decyzję jeszcze jutro – będzie mógł w nich uczestniczyć. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.