Syntex Księżak Łowicz przegrał w 3. meczu półfinału play-off II ligi koszykówki męskiej z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych 65:77. To nie koniec marzeń Syntex Księżaka o pierwszej lidze. W meczu o trzecie miejsce łowiczanie zmierzą się z MCKiS Jaworzno. Pierwszy mecz w sobotę w Łowiczu, 19 maja 2018 roku o godz. 18.00.

Łowiczanie nie poradzili sobie po raz drugi z gospodarzami. To był zdecydowanie słaby mecz w ich wykonaniu. Nie wychodziła gra w defensywie, nie potrafili ominąć obrony Górnika,  bardzo słaba była skuteczność rzutów osobistych i rzutów wolnych. W trzeciej kwarcie meczu Syntex Księżak nie trafił do kosza dziewięć razy z rzędu.

Początek spotkania był bardzo dynamiczny. Na zmianę prowadzenie przejmowali łowiczanie i gospodarze. Pierwszą kwartę udało się zamknąć podopiecznym trenera Kucharka na plusie, wygrywając 24:17. Po kolejnej, mimo niewielkiej straty 18:19, jeszcze prowadzili, ale w następnych pogubili się zupełnie. Nie pomogła przerwa. Druga odsłona była porażką, a najsłabiej wypadła trzecia kwarta meczu, w której nic nie wychodziło i nic nie wchodziło do kosza.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w drużynie Syntex Księżaka byli Michał Świderski, zapisując na swoje konto 16. oczek, Karol Dębski, który zdobył 14 punktów i Michał Kwiatkowski, zdobywca jedenastu. Bardzo słaby występ odnotował kapitan drużyny Bartosz Włuczyński, któremu udało się tylko zdobyć 4. punkty, z tego trzy z jednego rzutu.

– Przegraliśmy swoją szansę. Mamy następną w sobotę. Trzeba zapomnieć o tych meczach i przygotować się pod Jaworzno. Szkoda, bo można to było wykorzystać w dwóch meczach, wygrywając pierwszy. A teraz nie wytrzymaliśmy psychicznie – skomentował po meczu trener Kucharek.

3. mecz półfinałów play-off II ligi koszykówki męskiej:
KS Górnik Trans.eu Wałbrzych – Syntex Księżak Łowicz 77:65 (17:24, 19:18, 23:12, 18:11)
Syntex: Karol Dębski 14 (1×3), Michał Kwiatkowski 11 (2×3), Damian Tokarski 7, Bartosz Włuczyński 4 (1×3) i Bartłomiej Bojko oraz Michał Świderski 16 (4×3), Daniel Nieporęcki 8 (1×3), Maciej Cukierda 5, Michał Kucharski 2, Mateusz Gładki, Piotr Łucka i Andrzej Górniak.
Najwięcej dla Górnika: Hubert Kruszczyński 16 (3×3), Marcin Wróbel 15 i Rafał Głapiński 13 (2×3).
Sędziowali: Marcin Olejnik (Pleszew) i Wojciech Majcherowicz (Tychy). Komisarz: Jan Dłużyk (Poznań).

3. mecz półfinałów play-off II ligi koszykówki męskiej (2018.05.16):
AZS AGH Kraków (C1) – MCKiS Jaworzno (C3) 74:47. Wynik meczu: 2:1.
KS Górnik Trans.eu Wałbrzych (D1) – Syntex Księżak Łowicz (B1) 77:65. Wynik meczu: 2:1.

1. mecz o 3. miejsce (2018.05.19):
Syntex Księżak Łowicz – MCKiS Jaworzno (s, godz. 18.00). Wynik meczu: 0:0.
2. mecz o 3. miejsce (2018.05.26):
MCKiS Jaworzno – Syntex Księżak Łowicz
Ew. 3. mecz o 3. miejsce (2018.05.30):
Syntex Księżak Łowicz – MCKiS Jaworzno

1. mecz o 1. miejsce (2018.05.19):
KS Górnik Trans.eu Wałbrzych – AZS AGH Kraków (s, godz. 18.00). Wynik meczu: 0:0.