Prowadzona przez Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich stołówka przy parafii św. Jakuba Apostoła w Głownie już od dwóch dekad zapewnia najuboższym mieszkańcom miasta ciepły posiłek.

W tym okresie, jak wynika z szacunków Stowarzyszenia, potrzebującym wydano ponad 700 tysięcy posiłków. Jubileusz 20-lecia funkcjonowania tego dzieła miłosierdzia uroczyście świętowano w poniedziałek 2 października.

O godz. 18.00 w kościele św. Jakuba proboszcz – ks. dr Stanisław Banach wraz z wikariuszami ks. Zbigniewem Kielanem i ks. Łukaszem Szczepańskim koncelebrował dziękczynną mszę św. za dobro, które dzieje się za sprawą głowieńskiego koła SRK Diecezji Łowickiej, za spokój duszy jego zmarłych członków oraz w intencji podopiecznych.
Po mszy św. wszystkich zaproszono do przykościelnej sali na agapę, czyli poczęstunek.
Tam przyszedł czas na gratulacje składane pod adresem zarządu koła na czele z prezes Barbarą Günther, podziękowania i przemówienia.

Samorząd Głowna reprezentowała na spotkaniu przewodnicząca rady miejskiej Magdalena Szajder, a burmistrza Grzegorza Janeczka – dyrektor MOPS w Głownie Bożena Polak, która odczytała list gratulacyjny od niego.

Z cennymi upominkami (w tym kotłem do gotowania na płycie indukcyjnej) przybył na jubileusz członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciech Brzeski, a radny powiatowy Tomasz Jędrzejczak odczytał list gratulacyjny od posła PiS Marka Matuszewskiego.

Wszyscy zebrani z radością powitali ordynariusza łowickiego ks. biskupa Andrzeja F. Dziubę, który wpadał na uroczystość do Głowna dosłownie na kilka minut po wizytacji w sąsiedniej parafii Domaniewice.

Więcej o historii koła SRK w Głownie, 20-letniej działalności stołówki i poniedziałkowym jubileuszu napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”. A teraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.