Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubiankowie uroczyście świętuje dziś, 11 czerwca, jubileusz swego 70-lecia.

Rocznicowe uroczystości na placu za strażnicą rozpoczęły się od zbiórki oddziałów i polowej mszy św. w intencji strażaków, którą odprawił proboszcz parafii z Dmosina ks. Andrzej Jaros.

Po mszy nastąpiła oficjalna część obchodów jubileuszowych, którą poprowadził prezes jednostki OSP w Lubiankowie Władysław Mikołajczyk, zaś rolę dowódcy oddziałów strażackich pełnił komendant gminny ochrony przeciwpożarowej Mariusz Bigos.

Wokół placu ustawiły się poczty sztandarowe jednostek strażackich, druhowie z Lubiankowa oraz goście z innych OSP. Na strażackim podnośniku uniesiono flagę państwową i zagrano hymn.

Po słowach powitania skierowanych do gości przez prezesa Mikołajczyka, dh Arkadiusz Kaczmarski przybliżył wszystkim zebranym rys historyczny jednostki. Następnie zasłużonych strażaków udekorowano Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Medalami Za Zasługi dla Pożarnictwa, a także odznakami Wzorowego Strażaka.

Po ceremonii przyszedł czas na gratulacje i życzenia dla jednostki-jubilatki. Pospieszyli z nimi m.in. prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Zgierzu i członek Zarządu Wojewódzkiego dh Andrzej Ruciński, starosta zgierski Bogdan Jarota, sekretarz gminy Głowno Jolanta Szkup (w imieniu wójta Marka Jóźwiaka) i przewodnicząca Rady Miejskiej w Głownie Magdalena Szajder.

Po części oficjalnej jubileuszu, plenerową scenę zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Lubiankowie (a w tym gronie wielu członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej), którzy wystawili przezabawny program artystyczny na temat uroków i trudów bycia strażakiem. Po występie młodzieży na placu rozpoczął się strażacki piknik.

Więcej o obchodach jubileuszu napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”, a już teraz zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.