Szkoła Podstawowa nr 1 w Łowiczu świętowała dziś, 27 października, jubileusz 100-lecia istnienia. Z tej okazji w szkole odbyła się okolicznościowa uroczystość, poprzedzona mszą świętą w intencji żyjących i nieżyjących nauczycieli, dyrektorów, pracowników i uczniów szkoły.

fot. tb

Msze świętą w łowickiej katedrze celebrował pochodzący z podłowickich Zielkowic, bp. Wojciech Osial, który przez rok uczył się w Jedynce.

W szkolnej sali gimnastycznej podczas uroczystości jubileuszowych, oprócz wystąpienia dyrektor szkoły Teresy Sokalskiej-Lebiody, zebrani goście wysłuchali krótkiej prelekcji na tematy historii szkoły Karoliny Wandy Rutkowskiej, autorki monografii szkoły, która tego dnia trafiła w ręce czytelników. Prelekcja została wsparta prezentacją multimedialną, w której znalazło się wiele ciekawych, archiwalnych zdjęć.

Imprezę zakończył występ uczniów, w którym zaprezentowali kalendarium ważnych dla placówki wydarzeń okraszając je piosenkami. W międzyczasie wręczono uczniom nagrody za udział w jubileuszowych konkursach. tb

Więcej na ten temat w Nowym Łowiczaninie 2 listopada

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.