Stowarzyszenie Seniorów Gminy Zduny świętuje 6 i 7 października 10-lecie działalności pod tą nazwą. Jest o ono kontynuacją istniejącego wcześniej Koła Związku Emerytów i Rencistów Gminy Zduny.

Dzisiaj, 6 października, oficjalną uroczystość zorganizowano w Domu Kultury w Zdunach. Przybyli ci spośród 131 członków stowarzyszenia, którym nie przeszkodził w tym stan zdrowia i inne okoliczności, a także goście, czyli przedstawiciele instytucji i osoby z nimi współpracujące. Uroczystość rozpoczęła się od mini koncertu nierozerwalnie związanego ze stowarzyszeniem Zespołu Wokalnego „Wrzos”. Później przyszedł czas na przypomnienie historii, podziękowania i gratulacje. Był też wielki, jubileuszowy tort. Uroczystość prowadziła Krystyna Guzek, prezes stowarzyszenia od 10 lat.

Pamiętano o tych, którzy odeszli – minutą ciszy uczczono byłe przewodniczące (jeszcze przed przekształceniem koła w stowarzyszenie) – Józefę Strzałkowską i Janinę Pykacz, a także poległych na terenie gminy Zduny w czasie II wojny światowej. Przed uroczystością delegacja stowarzyszenia zapaliła znicze na grobach tych osób.

 

Jutro członkowie stowarzyszenia spotkają się na mniej oficjalnej, a bardziej rozrywkowej części obchodów – potańcówce dla seniorów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.