Dobiega końca sezon rozgrywek ligowych wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U16. W niedzielę, 3 marca 2019 roku, koszykarze UMKS Księżak-2003 Łowicz zagrali na wyjeździe przedostatni mecz w tej rundzie. Rywalem podopiecznych trenera Dragana Ristanovica był SKS Start Łódź, któremu ulegli 69:112.

Nie jest łatwo drużynie trenera Ristanovica w tych zmaganiach ligowych, ze względu na dużo młodych zawodników wchodzących w skład zespołu. Mimo trudności łowiczanie nie poddają się bez walki, a porażki nie podcinają im skrzydeł, lecz motywują do dalszej pracy.

W niedzielnym spotkaniu Księżak uległ gospodarzom w trzech pierwszych kwartach. Początkowo radził sobie całkiem nieźle, ale przewaga rywala była widoczna i z każdą kolejną kwartą strata punktów się powiększała. W ostatniej kwarcie koszykarzom Księżaka udało się odnieść zwycięstwo, ale spowodowane to było wprowadzaniem do gry przez trenera Startu zawodników rezerwowych.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie Księżaka był Maksym Branicki, który zdobył 22 punkty. Całkiem dobrze radził sobie także Mateusz Błasiak, zapisując na konto zespołu 16 “oczek”.

Za tydzień kadeci Księżaka rozegrają mecz ostatniej kolejki z Pro-Basket Kutno na wyjeździe.

5. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U16 – o miejsca 1-6:
UMKS Księżak-2003 Łowicz – SKS Start Łódź 69:112 (17:25, 12:28, 13:38, 27:21)
Księżak: Maksym Branicki 22 (1×3), Mateusz Błasiak 16 (1×3), Miłosz Liberski 10, Gabriel Wojda 9 i Bartłomiej Myszkowski 1 oraz Szymon Durmaj 5, Oliwier Kołaczyński 2, Antoni Wróblewski 2, Kajetan Kowalski 2, Jan Załuski, Michał Warzywoda i Ignacy Krawczyk.
Najlepiej dla Startu: Maciej Barański 19 (1×3), Michał Oleszczyk 19 i Jakub Barański 18.

ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź – KKS Pro-Basket Gambit Kutno 102:44
PKK 99 I Pabianice – AZS PWSZ Ósemka I Skierniewice 75:74

Zaległy mecz 4. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U16 – o miejsca 1-6:

6. UMKS Księżak-2004 Łowicz (6) 9   9 407-1208

6. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U16 – o miejsca 1-6 (2019.03.10):
KKS Pro-Basket Gambit Kutno – UMKS Księżak-2003 Łowicz (n, godz. 10.00)
SKS Start Łódź – PKK 99 I Pabianice (n, godz. 11.00)
AZS PWSZ Ósemka I Skierniewice – ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź (n, godz. 14.00)