Uroczystość pożegnania załogi i chrzest kajaka „Łowicki pielgrzym II” odbyła się w piątek, 12 sierpnia na dziedzińcu Muzeum w Łowiczu. Matką chrzestną wyprawy została Miss Polski 2015 Magdalena Bieńkowska. Kajak poświęcił natomiast biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba.

Kajakiem przez Bałtyk - pożegnanie Kamila Sobola i załogi
Kajakiem przez Bałtyk – pożegnanie Kamila Sobola i załogi

Kamil Sobol pokona w jednoosobowym kajaku morskim trasę blisko 200 km przez Morze Bałtyckie w ciągu czterech dni (Polska – Dania – Szwecja) w jednym celu: wzmocnienia tożsamości i dumy narodowej na 1050. rocznicę chrztu Polski.

Wyprawa została podzielona na kilka etapów. W poniedziałek, 15 sierpnia, kajakarz poleci samolotem z Warszawy do Sztokholmu. Stamtąd będzie żeglował jachtem morskim do Kołobrzegu. Tam uzupełnione będą zapasy, przygotowany będzie kajak, itd.

W dniach od 22 do 24 sierpnia Kamil Sobol wypłynie z Kołobrzegu, by po przepłynięciu około 100 kilometrów, dopłynąć do wyspy Bornholm. W dniach 25-27 sierpnia pokona w kajaku trasę ok. 79 km z wyspy Bornholm do Szwecji. W dniach 27-30 sierpnia planowana jest żegluga do Sztokholmu jachtem morskim. 30 sierpnia planowany jest powrót samolotem do Warszawy.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.