Ogromnym sukcesem zakończył się występ Weroniki Kaźmierczak w rozgrywanych w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w lekkoatletyce. Szesnastoletnia zawodniczka UKS Błyskawica Domaniewice poprawiając swój rekord życiowy wywalczyła złoty medal.

Fot.: Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20.

Można uznać, że młoda lekkoatletka osiągnęła potrójny sukces, gdyż miejsce na pierwszym podium wywalczyła dwukrotnie pokonując swój rekord życiowy, wynoszący do soboty, 10 lutego 2018 roku, 170 cm. Początkowo  uzyskała rezultat 171 cm, ale ostatecznie pokonała poprzeczkę zawieszoną o trzy cm wyżej, czyli na wysokości 174 cm. Dwa kolejne miejsca zajęły zawodniczki, którym udało się osiągnąć pierwszy rezultat Weroniki. To pierwszy krok na drodze do spełnienia marzeń lekkoatletki dotyczących startów w Mistrzostwach Europy i Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży.

– Rok 2018 jest rokiem dwóch wielkich imprez. Na początku w lipcu odbędą się Mistrzostwa Europy U18 w węgierskim Gyor, a później jesienią, w dalekim Buenos Aires, odbywać się będą III Igrzyska Olimpijskie Młodzieży. Bardzo chciałabym zakwalifikować się na obie imprezy. Takie zwycięstwo jak dziś na pewno doda mi dużo wiary, że cel taki uda mi się osiągnąć. Przede mną teraz jednak dużo pracy. Już niedługo wraz z trenerem Kadry Narodowej Lechem Krakowiakiem udaję się na dwutygodniowy obóz do Zakopanego, a później na 14 dni wylatuję do Hiszpanii. Na pewno treningi, które ostatnio odbywałam z wymienionym szkoleniowcem na obiektach COS w Spale, a także treningi, które przeprowadził ze mną na hali RKS w Łodzi przyniosły mi wiele korzyści i za to chciałabym Lechowi Krakowiakowi podziękować – powiedziała Weronika.

Szczęście zdecydowanie opuściło Tomasza Wieteskę, który przystąpił do biegu eliminacyjnego na 60 m w kategorii wiekowej U18. Za popełniony falstart, razem z drugim sprinterem, Kacprem Królikowskim z MUKS Aleksandrów Łódzki, otrzymali czerwone kartki i decyzją sędziów, zgodną z obowiązującymi przepisami, co wykazały czujniki przy aparaturze startowej,  zostali zdyskwalifikowani.

Na chwilę obecną, po dwóch dniach mistrzostw, doskonale przedstawia się klasyfikacja medalowa klubu z Domaniewic, który wraz z pięcioma innymi zajmuje miejsce drugie.

– Zapewne lokaty tej nie damy rady utrzymać, ale miejsce drugie po dwóch dniach mistrzostw to i tak duża rewelacja – podsumował trener Mieczysław Szymajda.

Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 2018. Toruń, 9-11 lutego 2018 roku.
Skok wzwyż U18:

1. Jakub Hołub (AZS UMCS Lublin) 2,06
2. Jakub Pająk (UKS Błyskawica Domaniewice) 1,95
3. Gracjan Wiśniewski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) 1,95

Skok wzwyż U18:

1. Weronika Kaźmierczak (UKS Błyskawica Domaniewice) 1,74
2. Wiktoria Miąso (CWKS Resovia Rzeszów) 1,71
3. Roksana Poll (UKS Orkan Środa Wlkp.) 1,71

 

Fot.: Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20.
Tagi:

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.