Kapliczka w Łowiczówce (obok drogi wojewódzkiej z Żychlina do Gostynina) została wybudowana w 1958 roku, jako dar wdzięczności za uratowanie życia przez Matkę Boską Kazimierzowi Lasce. Wówczas 3-letniemu chłopcu lekarze nie dawali żadnych szans na przeżycie. 31 maja przed wyremontowaną kapliczką została odprawiona msza święta.

Kapliczka w Łowiczówce
Kazimierz Laska wraz z żoną Bogumiłą przywrócili świetność kapliczce w Łowiczówce, która była darem dla matki Boskiej za uratowanie życia panu Kazimierzowi, gdy był 3-letnim dzieckiem. Fot. Dorota Grąbczewska

Pan Kazimierz Laska wraz z żoną Bogumiłą, synem Romanem i sąsiadem Jackiem Kołodziejczykiem, przy wsparciu finansowym mieszkańców – przeprowadzili kapitalny remont kapliczki, która lata świetności dawno miała za sobą. Odpadający tynk został odkuty, a sąsiad ułożył tynk mineralny. Wokół figurki ułożono kostkę polbrukową, rezygnując z ogrodzenia, które kiedyś istniało. Wokół posadzono kwiaty i iglaki. Figurka Matki Boskiej została pomalowana przez synową państwa Lasków.

Na miejsce powróciła też odnowiona tabliczka z napisem „Tyś naszą Matką, my Twoje dzieci”.

Więcej o historii pana Kazimierza przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.