Nie uda się ostatecznie w tym roku uruchomić Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Głownie. Na przeszkodzie stanął brak odpowiedniego lokalu. Nie oznacza to jednak, że w przyszłości placówka nie powstanie.

Docelowo katolicka szkoła podstawowa miałaby się mieścić w budynku dawnego przedszkola. Fot. Jakub Lenart
Docelowo katolicka szkoła podstawowa miałaby się mieścić w budynku dawnego przedszkola. Fot. Jakub Lenart

Parafia św. Jakuba Apostoła chciałaby otworzyć szkołę podstawową, aby wyjść na przeciw oczekiwaniom rodziców, którzy dowożą dzieci do szkół poza Głowno, a chcieliby by ich pociechy uczyły się na miejscu, w szkole o charakterze katolickim. Podstawówka miałaby być szkołą kameralną, początkowo z jedną 15-20-osobową klasą pierwszą i może jedną klasą siódmą.

W toku dyskusji nad tą sprawą na posiedzeniach komisji oraz sesji Rady Miejskiej w Głownie, burmistrz Grzegorz Janeczek tłumaczył, że aby wydał on decyzję administracyjną pozwalającą na utworzenie w Głownie nowej szkoły publicznej, parafia musi przedłożyć szereg potrzebnych do tego dokumentów. Najważniejszym wymogiem jest udokumentowanie posiadania odpowiedniego lokalu, w którym szkoła mogłaby mieć swoją siedzibę. A z tym jest problem.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

1 komentarz

  1. niech miasto załozy i utrzyma a parafia spije smietanke ze to z jej inicjatywy, jaki sens otwierac szkołe dla 2 małych klas, niech sie ktos znajacy na oswiacie wypowie bo red. tylko relacjonuje, zero własnego zdania

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *