Mieszkańcy i władze Głowna z niepokojem patrzą w kierunku ul. Kopernika, gdzie od lutego składowane są duże ilości odpadów. Dzierżawca terenu uspokaja, że w ciągu miesiąca stąd znikną.

Temat poruszył na gremium Rady Miejskiej w Głownie radny Przemysław Kobacki, który dopytywał, czy władze miasta wiedzą o składowanych odpadach i co zamierzają w tej sprawie zrobić.

Odpady składowane przy ul. Kopernika do końca czerwca powinny stąd zniknąć. fot. Jakub Lenart
Odpady składowane przy ul. Kopernika do końca czerwca powinny stąd zniknąć. fot. Jakub Lenart

Znaczne ilości odpadów, przeważnie w formie dużych pakunków, część spakowana w ogromne worki, część przykryta folią, może robić wrażenie, choć w porównaniu np. z powierzchnią niedawno płonącego składowiska w Zgierzu (tam paliło się kilkadziesiąt tysięcy ton odpadów na powierzchni 1,5 ha) ich ilość jest zdecydowanie mniejsza.

Co o problemie mówią przedstawicie władz miasta i czy uda się śmieci stamtąd zabrać – przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

8 komentarzy

  1. Cyt.”Dzierżawca terenu uspokaja, że w ciągu miesiąca stąd znikną” – ciekawe kiedy w Głownie szykuje się “pożarowa utylizacja odpadów” 🙂

  2. Nikt wcześniej nie interesował się tym tematem, a po pożarze w Zgierzu nagle objawiło się tylu troskliwych, wystraszonych, żądnych kar i z niepokojem patrzących. Jak zwykle – mądry Polak po szkodzie.

    • W tym przypadku jeszcze przed szkodą – może uda się uniknąć pożaru w Głownie… ja o wysypisku dowiedziałam się niedawno – nie pisali o nim w gazecie, a właściciel działki też nie wywiesił ogłoszenia na płocie – “TU SKŁADUJĘ ODPADY” … a nie mam w zwyczaju zaglądać na cudze działki w poszukiwaniu sensacji… dziwi mnie takie podejście – “mądry Polak po szkodzie” …. chyba dobrze, że temat wypływa teraz a nie jak pojawi się dym nad osiedlem….

  3. Na stroniewicach u chopa tez taka kupa tego lezy pod stodola az strach pomyslec co by bylo jak to sie zapaliło by a zaraz zboza zaczna dochodzic

  4. Wszędzie smieci

  5. Zamiast milionów może lepiej zażądać głów ? Cyrk w tym miejscu występował i było ok , a teraz nagle UM i policja oraz prasa wykazują wielkie zainteresowanie . Strach pomyśleć, jakie to będą kontrole, gdy gdzieś w Polsce z kurzęczego jaja dinozaur się wykluje .

  6. ….to jest teren bezpośrednio przylegający do dużego osiedla,pytanie retoryczne……kto do k…y nędzy zezwolił na przechowywanie być moze
    toksycznych odpadów…….a jeżeli to samowola to kara w wysokości kilku milionów powinna skutecznie wyleczyć podobne zapędy..

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.