Mężczyznę podejrzanego o szereg włamań zatrzymali po pościgu policjanci z Żychlina. Teraz 20-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

Zatrzymany włamywacz, fot. Policja
Zatrzymany włamywacz, fot. Policja

W nocy z 13/14 listopada dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o wybiciu szyby w jednym ze sklepów w Żychlinie. Podejrzewany młody mężczyzna uciekł. Wysłany patrol sprawdził pobliski rejon.

W okolicach apteki funkcjonariusze zauważyli znanego im mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Po drodze odrzucił karton oraz dwie kasetki które niósł w rękach. Jak się później okazało, były to rzeczy pochodzące z kradzieży z włamaniem do apteki.

Policjanci ruszyli za nim w pościg. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Śledczy z kutnowskiej komendy, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawili podejrzanemu łącznie sześć zarzutów.

Jak się okazało, tej nocy włamał się nie tylko do apteki, ale również do pomieszczenia gospodarczego oraz usiłował dokonać kradzieży z włamaniem do autobusu, dwóch sklepów odzieżowych oraz drogerii. Część skradzionych rzeczy odzyskano.

Mężczyzna jest dobrze znany funkcjonariuszom policji. Był już wcześniej notowany między innymi za przestępstwa rozbójnicze.

1 komentarz

  1. Doigrała się pała. Tak to jest jak kontrolę nad zyciem przejmuje prąd.