Spotkanie ze Zbigniewem Zagajewskim, historykiem, będącym m.in. również członkiem grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu, organizuje 18 stycznia o godz. 10 szkoła w Kiernozi.

Uczestnicy projektu edukacyjnego w Kiernozi. Fot. SP Kiernozia
Uczestnicy projektu edukacyjnego w Kiernozi. Fot. SP Kiernozia

Spotkanie będzie kontynuacją projektu edukacyjnego „Ścieżki chwały – śladami żołnierzy wyklętych” dla klas VII oraz II i III klasy gimnazjum.

Prelegent wygłosi wykład na temat żołnierzy wyklętych, ponadto planowany jest też pokaz umundurowania, wyposażenia plecaków żołnierskich itp.

Ponadto w lutym odbędzie się spotkanie z Arturem Ossowskim z Instytutu Pamięci Narodowej, planowany jest koncert piosenki patriotycznej, tematyczny przegląd filmowy, konkurs plastyczny i wiedzy.

Np. podczas planowanego w marcu przeglądu filmowego będzie można obejrzeć filmy: „Inka; zachowałam się jak trzeba”, „Kochankowie z lasu”, z archiwum IPN „Łupaszka – dowódca Hubala”.

1 komentarz

  1. Ale Kiernozia i okolice ma swoich “cichociemnych” lądujących omyłkowo w pobliżu. Tym dzieciakom byłoby to bliższe niż geograficznie i sentymentalnie odlegli “Wyklęci”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.