Tylko w ostatnim tygodniu wzdłuż kocierzewskiego odcinka drogi Ruszki – Kompina doszło do kilku pożarów pól i poboczy. Powód? Najprawdopodobniej bezmyślność kierowców, którzy wyrzucają przez okna swoich samochodów niedopałki papierosów.

O nagłośnienie tej sprawy poprosił nas dzisiaj (6 lipca) na sesji w Kocierzewie Płd. radny Mirosław Bieguszewski z Jeziorka. Dowiedzieliśmy się od niego, że tylko w ostatnim tygodniu strażacy musieli interweniować kilkakrotnie, ponieważ paliły się suche trawy i słoma – wszystkie przy drodze Ruszki – Kompina, m.in. w miejscowościach Jeziorko i Gągolin Płd. Zgłoszeń o pożarach dokonywali zwykle kierowcy, którzy akurat tamtędy przejeżdżali.

Tym razem objęte stratami areały nie były duże, ok. 0,25 ha każdy, ale mieszkańcy mają świadomość, że może przyjść taki moment, że ognia nie uda się zatrzymać i z dymem pójdą całe ich plony.

Dlatego apelują do kierowców podróżujących nie tylko tą, ale innymi lokalnymi drogami, o rozwagę i nie wyrzucanie petów przez okna samochodów.

7 komentarzy

 1. przyjdz -zobacz

  Do ~~Łukasz – zapraszam na osiedle Kostka , a TU zobaczysz jak wygląda edukacja od najmłodszych lat, jak zobaczysz przestaniesz się dziwić.
  A co do zachowań telefonicznych / i nie tylko/ kierowców to rzeczywiście plaga i to nie jedyna w Łowiczu.
  A masowość organizowanych spotkań, imprez-spędów integracyjnych oraz imprez pod byle pretekstem? To jest kolejny szok. Szukam innego miasta w Polsce “podobnego” do Łowicza i…..NIE ZNALAZŁEM!!

 2. OFIARA MAFII ŁOWICKIEJ

  Kierowcy palą papierosy w samochodach?! No,no. Ja natomiast widzę jak zakrywają twarze lub je odwracają w drugą stronę SIC!! To ci mafijni bochaterzy……..bez komentarza.

 3. TRUSKAWKA

  Zakazać palenia w aucie pod grożbą mandatu i sprawa rozwiązana, lepiej zapobiegać chorobom czynnie i biernie palącym niż leczyć, przez analogie lepiej wyeliminować palenie w aucie niż gasić. Proste rozwiązania.

  • Łukasz

   I rozmawiać przez telefon nie można, a zobacz ile osób trzyma telefon przy uchu podczas jazdy…
   A odnośnie niedopałków… Problem jest szerszy i leży u podstaw – i starsi i ci młodzi kierowcy wyrzucają wszystko przez okno… Trzeba edukować już od najmłodszych lat, że śmiecenie to coś złego.

 4. Stop peciarstwu!!!

 5. Jakoś mało ktoś myśli! Bo to boli.
  Jeżeli kierowca to na asfalt, na środku jezdni od lewej strony.
  Jeżeli to pasażerowie z prawej strony do rowu lub na pobocze? I apel do nich.
  A tak naprawdę to chyba ktoś z tych co żeby sąsiadowi stodoła się spaliła.

  • Tak Janusz, niedopałek rzucony przez kierowcę przykleja się do osi jezdni i tam zostaje. I nie ma szansy aby został zdmuchnięty na pobocze zanim zgaśnie?
   A na tabletkach przeciwbólowych dużo zaoszczędziłeś?
   Co się tyczy osób zaśmiecających otoczenie to zwykłe chamy są, zarówno zmotoryzowani jak i piesi.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.