Sukcesem zakończyły się starania łowickiego kina Fenix o wstąpienie do Europa Cinemas z siedzibą w Paryżu. Organizacja skupia najlepsze kina studyjne w Europie, a wśród nich także z Polski. Właśnie dołącza do nich kino z Łowicza.

Jak mówił nam dyrektor ŁOK Maciej Malangiewicz, dostanie się w szeregi organizacji – oprócz prestiżu – przyniesie korzyści finansowe. Na koniec roku bowiem każde kino zdaje organizacji sprawozdanie z oglądalności filmów europejskich. Za każdego z widzów organizacja płaci 1 euro.

Pieniądze trafiają do kin i mogą być wykorzystywane na działania statutowe oraz remonty. Organizacja dofinansowuje też projekty edukacji kulturalnej dla dzieci i młodzieży w zakresie kina europejskiego. Kina członkowskie mogą ubiegać się też m.in. o udział w jury europejskich festiwali.

– Kino powstało od podstaw w listopadzie 2006 roku. Ma 11 lat, cały czas się rozwija i zwiększa ilość widzów. W tym czasie otrzymaliśmy dwa największe wyróżnienia: Nagroda PISF dla Kina (2014) i Nagroda PISF dla DKF (2017). Jesteśmy zcyfryzowani, sala ma klimatyzację, są bilety online, fajnie zaaranżowany, klimatyczny hol. Niebawem druga sala (…). I teraz wisienka na torcie: przyjęcie do europejskiej rodziny Europa Cinemas, która skupia najlepsze kina z 42 krajów. Dla mnie to spełnienie marzeń i planów zawodowych – mówi nam Maciej Malangiewicz.

1 komentarz

  1. Jesteście świetni.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.