„Łowicz ukryty w albumach rodzinnych” – to tytuł wystawy, która dzisiaj, 9 listopada została uroczyście otwarta w Szkole Podstawowej nr 2.

Zgodnie z tytułem pokazane są na niej przede wszystkim zdjęcia, które pokazują jak Łowicz wyglądał przed laty. Zdjęcia te pochodzą nie tylko z rodzinnych albumów uczniów, pomoc w zebraniu materiałów jej twórcy uzyskali też m.in. w Miejskiej Bibliotece czy w Archiwum Państwowym w Łowiczu. Na wystawie eksponowane są też liczne publikacje poświęcone Łowiczowi i tutaj wydawane.

Pomysł zrobienia wystawy powstał w Klubie Młodych Odkrywców, który w tym roku szkolnym powstał w „Dwójce”. Kieruje nim zatrudniona w szkole na zastępstwo nauczycielka Renata Balik (związaną z Gimnazjum nr 1).

Podczas otwarcie wystawy liczni goście dowiedzieli się, że cel, jaki postawił sobie klub, to słowa patrona szkoły Adama Mickiewicza „Tak sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”. Przyczynkiem do zorganizowania wystawy było zdjęcie, które jeden z uczniów przyniósł do szkoły. Przedstawiało ono jego dziadka i pradziadka z gołębiami.

Więcej o tym, co poza wystawą zorganizowali już w szkole Młodzi Odkrywcy i jakie mają plany na najbliższe miesiące – przeczytasz w kolejnym Nowym Łowiczaninie, 17 listopada.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.