Po godzinie 16 zakończyło się dzisiaj, 18 października, posiedzenie Rady Nadzorczej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu.

OSM Łowicz, fot. NŁ
OSM Łowicz, fot. NŁ

Ustalony został na nim termin walnego zgromadzenia, na którym zapadnie decyzja – czy OSM ma dalej działać jako niezależny podmiot, czy też raczej szukać połączenia z którymś z trzech największych potentatów na polskim rynku w tej branży. Odbędzie się ono 21 listopada.

O wcześniej przeprowadzonych zebraniach terenowych z właścicielami oraz o stanowisku prezydium rady nadzorczej ws. samodzielności spółdzielni – piszemy w dzisiejszym Nowym Łowiczaninie.

134 komentarze

 1. Będzie coś w jutrzejszym wydaniu NŁ o OSM Łowicz ? Bo nie wiem czy opłaca się kupować.

 2. Zgłaszam wniosek aby na Walnym odwołać obecny Zarząd.
  Nie ma sensu aby te osoby dalej pełniły swoje funkcje.
  Sierpniowy wybór był błedną i nieprzemyslaną decyzją.
  Trzeba powołać ludzi z doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwem produkcyjnym.
  Z obecnym Zarządem będziemy mieć powtórkę z Rypina a tego przecież nie chcemy.
  Co sądzicie o tym wniosku?

  • Czas na zmiany już był!!! Dwa zarządy dostały szansę której nie potrafiły wykorzystać we właściwy sposób!!!! Koniec mydlenia ludziom oczu nowymi zarządami i wizjami na poprawę na walnym głosujemy o połączenie lub upadłość!!!! Koniec. Ps w terenie słyszy się że po walnym jeśli nie będzie woli połączenia to posypią się masowe odejścia z mlekiem z dnia na dzień bo ludzie co dzień boją się o swoje pieniądze za mleko których mogą nie zobaczyć.

  • Jak na Walnym można odwołać Zarząd???
   Podobno szykuje się jakaś gruba sprawa z państwem Strze…. i W.J.
   Ciekawe czy Zarząd to ujawni na Walnym czy nadal będzie czekał. A może się boi że to pociągnie za sobą innych.

 3. Prawda jest taka, że kto tego nie weźmie to albo popłynie,albo poważnie nadszarpnie swoje finanse kosztem swoich dostawców. Taka patologia jak w Łowiczu powinna być wyburzona,zaorana, a dopiero później można by coś pomyśleć jak to ciągnąć…

 4. wszystkim prócz obecnym dostawcom i udziałowcom OSM Łowicz, obecnym pracownikom zależy na tym aby Łowicz pozostał samodzielny bo Ci co odeszli z mlekiem liczą na wypłatę udziałów, inne spółdzielnie z okolicy boją się masowych odejść dostawców do przejętego Łowicza. Także zobaczymy czy delegaci przez ten miesiąc przejrzeli na oczy czy nadal wierzą w propagandę sukcesu i tym krzykaczom. Bo jak pan W chce utrzymywać trupa przy życiu to niech oddaje udziały, wypłaca odprawy i niech się patrzy na logo bezczynnej łowiczanki.

  • Uważam że dziś sentymenty trzeba zostawić z boku i kierować się własnym dobrem dlatego wszystkich trzeźwo myślących i uczciwych delegatów zachęcam do głosowania za połączeniem. Czas i pora skończyć z tym dziadostwem i zacząć zarabiać.

  • Wyjścia są dwa: połączenie albo upadek. Wiem, że dla tych przy korycie to bez różnicy bo się skończy sielanka, ale dla rolników (tych co jeszcze nie odeszli) ma znaczenie. Miejmy nadzieję, że delegaci wezmą odpowiedzialność i wybiorą właściwie.

 5. Jeszcze tydzień rządów tego kółka wzajemnej adoracji i cała ta historia zakończy się happy andem !!! Gwarantuje to Wam !!! W końcu zaczniemy doić za podlaskie stawki!!! Wytrzymajcie jeszcze trochę proszę Was.

  • I przyjdą podlaskie wymagania i w końcu cena będzie niższa niż obecnie w Łowiczu i jeszcze Podlasie policzy za wszystko z Waszych udziałów. Nie mogę się doczekać jak turą co po niektórym nosa i gdzie wtedy pójdziecie? Do Sannik?

   • Czy ja wiem, w mojej okolicy jest 3 pośredników, nie biorą żadnych prób ani nie mają żadnych wymagań, a płacą 1.40 -1.50. Trzeba też pamiętać, że i sami muszą dobrze zarobić, więc nie opowiadaj bajek. Gorzej na pewno nie będzie, zresztą każda mleczarnia ma takie same wymagania, tylko różnie je respektuje. Nie rozumiem, co to za problem mieć 100 bakterii i 400 somatyki, na prawdę.

 6. Pracownik.3

  Najlepiej jeśli na Walnym Banki finansujące to coś wstawią zamiast łowickich oficerów swoich technokratów.
  BGZ potracił grube miliony na tego typach przedsiębiorstwach, już głupi nie są, nauczyli się. Niech odetną te wszystkie macki, kumoterstwa i powiązania. Rozliczą za wyniki, przedstawią kierunek lub po ludzku powiedzą koniec zabawy zamykamy, nie da się. Szkoda męczyć pracowników i dostawców.
  Bawią się nieodpowiedzialni za nieswoje pieniądze, bez ponoszenia konsekwencji, najwyżej będą symulować potem chorobę. W sumie z choroby przyszli to i na chorobowe pójdą, tak po łowicku, zwyczajnie.

 7. Za 10 dni walne. Ciekawe jaki program przedstawi Iwonka z Łukaszkiem bo do ten pory to taki jakby Strzelecka rządziła.

 8. Czy na 21.11 WW organizuje jakieś strajki czy tym podobne? Tak w ogóle to gdzie on się schował nigdzie go ani widać ani slychac.

 9. I jak tam kiedy podwyżki w skupie?

  • Wojciechowski na prezesa!!!!!!! Dąbrowski niech wróci do zarządu na wiceprezesa ds Skupu!
   p.Iwonka na serownie a p.Łukasz na kierownika ds transportu. Wszystko w temacie!

 10. Co się stało u nas w Łowiczu, zabrakło wazeliny, nie ma.
  Zero, zip, zilch, nada
  Czyżby aż tyle było jej potrzebne ostatnio?
  Na długo ten stan, czy to tylko przejściowe ?

  • Taaaa zobaczysz podwyżkę obniżki i to na już.

   • Tylko się pytam, wypowiedzenie złożone. Nawet handlarze płacą bez żadnych parametrów ani żadnych badań 1,40-1,50. Zarząd nic nie robi, żeby poprawić sytuację mleczarni. Ale może chociaż 21 listopada zmądrzeją i się połączą z kimś.

   • Znając mądrość łowickich chłopów to nie posadzalbym ich o tak mądre decyzję. Oni chca samodzielności do upadłego !!! Druga strona medalu to nie wiadomo czy oferta mlekpolu jest nadal aktualna bo patrząc na to co się dzieje na rynku mleka brać Łowicz sobie na głowę to można położyć dwie firmy także myślę że Mlekpol na tę chwilę mocno by się zastanawiał.

   • I tak i nie; ryzyko jest, ale z drugiej strony po skończeniu proszkowni będzie mleka o wiele za mało, a wejście w województwo łódzkie, gdzie Mlekpol nie ma rynku mogłoby tą lukę szybko wypełnić. O ile oczywiście ceny skupu byłyby na odpowiednim poziomie 😉 Czego wszystkim życzę oraz przypominam delegatom, że w obecnej sytuacji rynkowej, ekonomicznej oraz biznesowej samodzielność jest niemożliwa.

 11. Pracownik3

  Liczymy, że już wkrótce na dniach film pod tytułem Dzień i Noc żywych trupów się skończy.

  Obłocone gumiaki gotowe, żeby dać kopa tym, którzy zniszczyli tą w które firmę, która dawała nam pracę. Taczki to nawet szkoda podstawiać.

  Ludzie ludziom zgotowali ten los.

  Ci co teraz sądzą, zostaną osądzeni według reguł i stylu, które sami wprowadzili.

  Nam pracownikom już się ulało.

 12. Już za dwa tygodnie dzień sądu ostatecznego!!! A tym czasem GDT niezmiennie od pół roku na minusie !!! Od stycznia koszty energii wystrzelą w kosmos, podwyżka płacy minimalnej wysokie ceny paliw oznaczają wzrost kosztów działalności przy malejącym popycie i niskich marżach także obraz przyszłości osm Łowicz maluje się już w naprawdę czarnych barwach a nie mówiąc o dostawcach bo od stycznia to będą doić poniżej 1zl jak chcą samodzielnie utrzymać ta studnie bez dna.

  • Dobrze gada w górę dzia……

  • Tylko te plagi dotyczą bądź będą dotyczyć wszystkich nie tylko Łowicz. Nie śmiej więc zamętu.

   • Samodzielny słaby Łowicz odczuje to w szybciej i mocniej niż dobre spółdzielnie.

   • Zamęt siejesz ty. Normalne mleczarnie mają rezerwy w postaci środków zgromadzonych na koncie oraz z funduszu udziałowego (sprawdź dokumenty finansowe). Natomiast Łowicz ma 8 mln na koncie i 0 zł środków zgromadzonych z funduszu udziałowego.

   • Zero to Ty abc1 jesteś. Zamów sobie ciemno to raport stówę kosztuje a nie bzdury powtarzasz.

 13. Jako prawdziwi i uczciwi rolnicy oświadczamy że jeśli delegaci zagłosują za samodzielnoscia to my nie cofniemy wypowiedzeń !!! Upadniecie raz z ta spółdzielnia!!! My chcemy cennika Mlekpolu!!! Mówimy to My i inni duzi dostawcy inny spółdzielni z województwa Łódzkiego!!!! To nasza ostatnia prośba.

  • POPIERAM !!!!

  • OSM płaci tyle ile może, na miarę swoich możliwości. Wszystko przez heterów, robi się ferment wszystko po to aby rolnicy odchodzili. Kto najbardziej skorzystał na takiej sytuacji? Szczerze sam czekam do 21 na wyniki głosowania, jak będzie samodzielność no trudno będę musiał zapłacić wpisowe do mlekpolu. Przy połączeniu zawsze trochę grosza zostanie w kieszeni bo nie trzeba będzie płacić wpisowego. Jestem zwolennikiem połączenia z mlekpolem, ale jestem przeciwnikiem srania w własne gniazdo. Prośba nie hejtujcie, gdyż wtedy obniża się pozycja OSM względem ewentualnego połączenia

   • W końcu jakiś głos rozsądku miejmy nadzieję że na walnym będzie ich większość

   • Z takim myśleniem, że płaci ile może to za chwilę nie będzie nic płacił, bo zwyczajnie wszyscy rolnicy zmienią mleczarnię 😉 Módlcie się o rozum dla delegatów oraz chęci połączenia dla innych mleczarni (M).

 14. Error

 15. Zarząd przeciąga agonię spółdzielni bo sam ciągnie z niej ile się da. Rolnikom przecież można wcisnąć każdy kit. Co mądrzejsi odeszli albo odchodzą. Lepiej późno niż wcale. W końcu i tak znajdzie się chętny na ten zepsuty zakład i zrobi porządek wywalając pseudo zarząd bo po co komu ignoranci. Ta parka już czuje pismo nosem. Nie pomoże zapisanie się do zwiąków zawodowych.

  • Co ty chłopie wygadujesz tu JAnku!?!?!?!? Tylko Wałachowski na prezesa i jako prezez p.Wałachowski rozwali układy wewnątrz spółdzielni, sczyści temat i wyprowadzi spółdzielnie na prostą! Panie Wałachowski nie daj Pan zginać społdzielni przez słabych rządzących! Weź PAn pełna odpowiedzialność za nasze losy rolników! Chcemy mieć cene za mleko jak w Mlekowicie czy Mlepolu czyli tera ok 1,65 PLN/litr. Panią Iwonkę przesunąc na serownie albo na krojone!!!!!!

   • Oj lubicie się ekscytować nieprawdą. “… tera ok 1,65 PLN/litr”. Odsyłam do danych GUS dotyczących cen skupu mleka. Zobacz średnią krajową, średnią dla woj. podlaskiego (tam cena jest najwyższa). Tam są informacje prawdziwe podane na podstawie dokumentów księgowych.

  • Stefek i JAnek

   ignoranci rządza w 90% polskich spółdzielni mleczarskich!
   Wszystko w temacie rządzenie! Jaja nie do wytrzymania!!!!!!!!!!!!

 16. Kiedy podwyżki ceny surowca ja się pytam? Niedługo nie będzie co przerabiać!!!

  • Raczej obniżki ceny masła spadają nie widzisz reklam w marketach.

   • dokładnie, jak się nie podoba droga wolna. Nikt nikomu nie broni odejść, a inne podmioty też zaczynają już obnizać ceny.

   • BRAWO !!!!
    Przez takich ludzi jak TYYY WSZYSTKO SIADA !!!
    Co to za gadanie “nikomu nie bronimy odejść ”
    I co ? Zostaniesz sam de…ilu ?
    PO CO ?

   • Niech jeszcze odciągną trochę te walne w czasie to naprawdę zostaną sami na placu boju. Zamiast zrobić je jak najszybciej aby ludzi uspokoić i przeciąć ta złą sytuację to nie oczywiście trzeba robić po lowickiemu trzeba ciągnąć w czasie ile się da!!! Już chyba nawet najglupsi nie wierzą w możliwość funkcjonowania osm Łowicz samodzielnie!!! Tylko połączenie z prężnie działająca spółdzielnia może uratować ten zakład i jej dostawców!!!

   • Ciekawe co będziecie robić jak mleczarnia upadnie. Młodzi to 500+ pomnożą, ale starsi XDDDD Wolicie zbankrutować niż uratować firmę przed upadkiem. Jedyna szansa to połączenie oraz restrukturyzacja kadrowa, bo to nie jest prywatny folwark.

   • @OLO przez takich jak Ty robi się niepotrzebny ferment. Tylko hejtowanie i hejtowanie, za takie coś powinny być wymierzane surowe kary. Każdy kto plugawi imię OSM powinien być tego świadomy, że takie coś wpływa negatywnie na OSM, robią się milionowe straty wizerunkowe. W internecie nikt nie jest anonimowy, wystarczy wniosek do ISP o udzielenie informacji IP o bluzgających….potem rachunek dla hejterów;) A inwektywy włóż sobie w …

 17. Proponuję wybrać na Prezesa Pana Wojciechowskiego !!! Załatwi kasę jak trzeba !!! Wszystko załatwi a mleczarnię pierwszą.

 18. Czy osm Łowicz posiada potrzebne środki w gotówce do zapłaty za dostarczany surowiec za świadczona pracę pracowników na zakupy materiałów do produkcji?

  • Pracownik uht3

   Tak , nie będzie mieć miał.
   Po wystawieniu na export z Łowicza całego tego malowanego nierządu wraz ze stańczykami i lizo odbytowcami na allegroszu i sprzedaży jako kup teraz.

 19. Hans Gerhard Polmilk

  Wałachoski i Wojciechowski do Zarządu na prezesów!! To jest jedyne wyjście w tej katastrofalnej sytuacji, aby koledzy, którzy chcieli zmian , te zmiany zrealizowali!!!!!!!!! Tylko ci dwaj rolnicy mogą pociągnąc sprawy OSMu we własciwą stronę! Bez niepotrzebnych i drogich pośredników- ci dwaj rolnicy poprowadzą spółdzielnie tam gdzie trzeba! p. Iwonka powinna iść do pracy na serowni albo na krojone w ostateczności na wędzone! P.Łukasz mógłby się zrealizować oraz swoje ambicje na konfekcji albo może w logistyce? Dać człowiekowi szanse!

  • i to jest jakaś koncepcja! Wreszcie jakies niekonwencjonalne myslenie, a nie wieczne powielanie tych samch błędów i głupot! zrozumcie- od kilku lat nic ale to nic się nie zmieniło w rządzeniu społdzielnią! Czy to jest Pan Jan czy p.Iwonka czy p.Karolinka itd itd…..
   Spół∂zieonia potrzebuje WIELKIEGO PLANU!!!!! a nie powielania starych beznadziejnych sposobów działania!!

   • Kochana chciałabyś nic nie robić i żeby Cię zarząd głaskał. Tak nigdzie nie ma a tym bardziej w prywatnej firmie. Wszędzie na świecie jest tak że ktoś rządzi i to tak żeby były jak najlepsze wyniki i nie ma innych metod. Jeżeli czekasz że będziesz dostawać pieniądze za nic nie robienie to takiego zarządu tu nie będzie.

 20. HelloHello

  Podobno Burmistrz Łowicza wydał decyzję na budowę kanałów dla byłych i jeszcze obecnych “zasłużonych” Zarządców/Mędrców Mleczarnianych.
  To takie podziękowanie, laurka od miasta za wkład w pozbawianie ludzi pracy, a regionu dochodów, a firm obrotów.

  Mędrcy będą się mogli swobodnie poruszać w kanałach, tacy swobodni, niezauważeni, trochę zgarbieni.

  Na początek mają się połączyć poszczególne domostwa z najważniejszymi świątyniami zakupowymi + 1 wybrana duchową.

  • A czy p.Iwonka i p.Łukaszek wiedzą dlaczego płacimy o 40-50 groszy mniej niz dobrze zarządzane spółdzielnie takie jak np Piątnica , Ryki itp????? Co p.Iwonka jako szefowa oddziału robiła bya tą sytuacje pozytywnie zmienić? A p.Łukaszek czy ma jakies osiągniuęcia w ostatnich latach w zakresie zwiekszenia biznesu aby płacic ronikóm choćby przyzwoicie za mleko dostarczane w skupie? No i wszystko w temacie. Ten członek zarządu ds handlu tp czymś może się pochwalić ( narazioe nic nie widac nic nie słychać, czyli—-wiadomo:(((((?

  • i to jest jakaś koncepcja! Wreszcie jakies niekonwencjonalne myslenie, a nie wieczne powielanie tych samch błędów i głupot! zrozumcie- od kilku lat nic ale to nic się nie zmieniło w rządzeniu społdzielnią! Czy to jest Pan Jan czy p.Iwonka czy p.Karolinka itd itd…..
   Spół∂zieonia potrzebuje WIELKIEGO PLANU!!!!! a nie powielania starych beznadziejnych sposobów działania!!

 21. Jak Dominik Uczciwek, Krzysztof Kucharczyk i inni uczciwi i myślący radni nie przekonają większości delegatów że tylko połączenie może uratować spółdzielnie to będzie Rypin 2

  • Tylko z kim. Mleko wokół komina ib tak Polmlek z zbiera 🙂 Każdy inny i tak jak najszybciej będzie chciał to zaorać.

   • Zaorać to oni chcieli Rypin i się im udało. Trzymać się z daleka od tej firmy !!!!

   • Poczekamy zobaczymy. Dwoje największych właśnie zaorywuje Łowicz : )

   • Chociaż każdy mniej czy więcej was ora ; ). A Łowicz dopóki nie sprzeda oddziałów to będzie na równi pochyłej w dół. Bez mocnych cięć się nie odbędzie. Na pocieszenie powiem wam, że Mki też robią się wiele aby stać się przeszłymi łowiczami. To co wyprawia mleczarnia z Wysokiego to jakiś dramat… promocja promocją pogania jak w ,,przelomowych” czasach Łowicza.

   • Polmlek ma doświadczenie. RYPIN położył to i Łowicz położy. Rolnicy zZ Rypina zawierzylu Polmlekowi i w D…e mieli zakład. 5 milionów na początek Polmlek sypnął i położył łapę na produktach produkowanych w Rypinie i wiadomo jak to się skończyło.

   • Polmlek haha … chyba Ci radni, którzy zaliczki jeszcze za wrzesień wzięli ; )

  • Rypin się sam unicestwił, tak jak robi to Łowicz, bardzo skutecznie zresztą. Najlepsi ludzie odchodzą, bo są lepsze propozycje na rynku, kto ten Łowicz będzie później ciągnął? Ludzie nieodróżniający twarogu od sera żółtego, których trzeba będzie uczyć latami? Od nauki są szkoły, do pracy się przychodzi pracować.
   A ktoś dokładnie, wie co tam malowane jest w tych sprawozdaniach finansowych?
   W Rypinie też podobne rzeźby odchodziły latami. Bank się kapnął, że liczby nie grają, komisarz w drodze.
   I to ludzie z Łowicza robią ludziom z Łowicza, nikt obcy. Sami sobie to robicie.

  • Rada to się zmienia jak kalejdoskop. Jedni wchodzą, inni wychodza i przekonać rade do swojej racji bedzie bardzo ciężko…tym bardziej że tamto ściśle prezydium zostało odwołane 13 głosami… idzie walne nadzwyczajne i tutaj należy upatrywac ewentualnego przewrotu bo zebrania rejonowe to było kreowanie wyniku i zastraszanie czlonkow spoldzielni. Uczciwek powiedzial kiedyś ze jakby rok temu miał ta widzę co teraz to w ciemno idziemy w samodzielnosc a teraz jest pytanie! Czy oby nie jest za późno…. no i chłop trochę racji miał ale już go odsuneli od władzy bo był niewygodny…

 22. Wszystkie limity kredytów kupieckich cofnięte na mleczarnię.
  Teraz Iwonka i Łukaszek będą robić zakupy za swoje. Otwierajcie porponetki, jak macie. Inaczej nic nie dostaniecie od szanujących się dostawców. Och jak wspaniale! Brawo zawodowcy.

  A jak tam do dzbuka (farm..o) fakturka za tabelki już zapłacona? Co takie taniedrogie te tabelki? Droższe powinny być, a co.

  • Uuuuuu grubo !!! Zaczyna się hahaha teraz kredytów mleczarni będą udzielać jej dostawcy pod postacią niezapłacenia im za dostarczone mleko!!!

  • Jak wszyscy dostawcy cofnęli kupieckie to musiało się coś stac. Wpisali do KRD? Jak tak to za chwilę i zapadną bankowe kredyty. Jeśli to prawda to do końca roku nie dociągną

   • Cofnęły ubezpieczalnie, ubezpieczające kredyty kupieckie, realizowane przez dostawców.
    Nie jest to zdrowy objaw. Świadczy o braku zaufania do zarządzających i/lub firmy.
    Ale może Pan J.D. coś dosypie, obecnie panującym.
    A może Pan Łukasz wkrótce do lek. wet na L4 ?
    Wszystko się sprawdzi, wszystko. Szkiełko i oko.
    Jeśli jest się w porządku, to i inni są w porządku. A nie było się w porządku …

   • Kolejne dostawy materiałów do produkcji po spłaceniu należności i kolejne zakupy krótki termin płatności małe dostawy lub gotówka. Powoli się zacznie duszenie biznesu.

 23. 21listopa te walne jest zbędne!!! Bo trzeba by dostać czy ktoś z tej trójki jest jeszcze zainteresowany włączeniem w swe struktury OSM Łowicz. Jeśli nikt to sprawa jest prosta i głosowanie jest nie potrzebne i wtedy wniosek będzie krótki: ratuj się kto może i spieprzaj z mlekiem póki Ci jeszcze zapłacili za poprzedni miesiąc.

 24. Krzykacz Wojciechowski już w d… Ę ma mleczarnie, zrobił sobie jej kosztem kampanię wyborczą aby dostać się do sejmiku, teraz będzie krzyczał w lyszkowiach naganiajac do głosowania na wójta znajomka po fachu krzykacza karierowicza i kretacza. Obaj tylko do tego stworzeni.

 25. Ciekawe czy wlodarze wiedza co robi konkurencja. Po co Mlekpol, Mlekovita i Polmlek przejmuja na gwalt dostawcow z Lowicza? Skad tyle wypowiedzen sie nagle zrobilo? Czy beda chcieli przejac jeszcze mega zadluzony zaklad majac wiekszosc duzych dostawcow z Lowicza? Chyba mleko sie rozlalo i ktos tu zostal sam na placu boju. A i jeszcze jedno? Dzie glowny restrukturyzator “lowiczanki” pan Wojciechowski?

 26. Kiedy podwyżki cen w skupie, drodza władzo? Czy będziecie czekać aż wszyscy odejdą? Inne spółdzielnie już podniosły za październik, a wy co? Tak niski pułap cenowy to podwyżka powinna być spora 😉 Czekam na działania w tej sprawie.

 27. Pracownik III

  Panie Wojciechoski! Ratuj pan spółdzielnie!!!! Potrzeba dobrego profesjonalnego kierownictwa na miarę wyzwań! Panie Wojciechoski zmiłuj sie pan nad nasza nieszczęśliwą spółdzielnią!

 28. Rolnicy !!!
  Kiedy się pogodzicie z faktem, że tej spółdzielni nigdy nie będzie stać aby Wam płacić normalną cenę za mleko.
  Jest to wynik wielu lat błędów w zarządzaniu. Kłopoty zaczęły się kiedy pieniądze popłynęły na inwestycje do zakładów, których nasza mleczarnia już nie ma. Na dodatek jeszcze spłacamy kredyty za te zakłady. Jak myślicie czyje to były decyzje? Odwołajcie obecny Zarząd bo to co wyprawiają to czarna rozpacz. Pies z kulawą nogą nie będzie nas już chciał. Wy rolnicy będziecie dostarczać mleko do innej mleczarni ale my pracownicy będziemy bez pracy.

  • To jest prawda. Linie technologiczne są zastawione w bankach bo inaczej nie było by pieniędzy na bieżącą działalność. Kredyty trzeba spłacać a produkcja coraz mniejsza bo skup z dnia na dzień spada. Coraz więcej rolników składa wypowiedzenia albo zaprzestaje dostaw mleka. Widmo utraty płynności finansowej jest coraz bardziej realne. Wiadomo co to oznacza. Niestety scenariusz bardzo głębokich zmian jest nieuchronny. Po co w sierpniu zmieniano Zarząd skoro rada wiedziała, że spółdzielnia sama sobie nie poradzi?

 29. Wybraliście osoby do Zarządu, którym tylko zależy na kasie. Były bardzo oburzone, że dostały mniejsze pieniądze niż poprzednicy. Za zerowe doświadczenie w zarządzaniu nie powinny dostać nic. Rolnicy jak będziecie postępować tak dalej to nigdy nie zobaczycie swoich pieniędzy z udziałów a to są przecież WASZE PIENIĄDZE. I tak prędzej czy później będziecie dostarczać mleko do innego zakładu – jeżeli chcecie osiągać jakieś zyski z produkcji mleka. Powinniście odwołać obecny Zarząd na Walnym Nadzwyczajnym. Utrata płynności finansowej to tylko kwestia czasu. Nie pomoże już kreatywna księgowość

 30. Łukaszku, Iwonko! Janek wam dobrze doradziło w zeszłym tygodniu? Wyjdziemy na prostą? Czy może Pan od jajek ma już receptę na sukces? Ile to jeszcze potrwa? Do końca listopada? Wtedy skończä się pieniazki:):):)?

  • Pan od jajek wypisuje co miesiąc receptę + VAT, z sukcesem wyciągnie trochę pieniążków od bogatych rolników z mleczarni. Chciałby pewnie, żeby upadek trwał jeszcze parę miesięcy, ma jeszcze sporo recept do wypisania.
   Pan Janek wnukami nie może się zająć ?

  • Pracownik wkurzony . Bardzo!

   doradztwo jest dobre i drogie! ten od handlu to niezły numerant jest- całkowita porażka!!!!!!!!!! na moje oko max 2 miesiące- RZECZYWISTOŚĆ NAS DOGONI! Takie jaja na dłuższą mete nie przechodzą! Panie Wojciechoski zapraszamy szanownego Pana do spółdzielni do pracowników!

   • WW ma już głęboko w poważaniu spółdzielnie dostał się do sejmiku i to było jego celem a Wy jak żeśta wybrali samodzielność to teraz sobie radźta bo upadłość na bliskim horyzoncie

  • Tą mleczarnię to na dno ciągną tacy pracownicy jak Ty. Kiedy w końcu ktoś zabierze się za pracowników i odsianie plew
   Słaba kadra to największa bolączka. Większość żadnego kierunkowego wykształcenia.
   .

  • Czyżby ludzie Karolci dostali się do forum. Pan Janek to kompleks poprzedniego zarządu. Robili wszystko żeby tylko nie wrócił, ale ich już nie ma, a powrót Pana J konieczny jeżeli chcemy w Łowiczu mieć nadal mleczarnię.

 31. WW dostał się do sejmiku to na forum spokojnie i brak postów o samodzielności, firmy które chciały pomoc też już ręką machnęły. Chyba już wszyscy są tym zmęczeni i wszystko jedno co będzie z tym dalej ale dobrze już nie będzie

  • Może w końcu ludzie zmądrzeją: bo co niektórzy, zwłaszcza co oczywiste przy korycie, wolą upadek mleczarni niż przejęcie. Takie myślenie.

  • Naprawdę uspokoiło się po tych wyborach 😆 aż dziwne. Wygląda na to że jeden człowiek wszystko pisał i samodzielność tylko jemu w głowie była ale tylko do wyborów

 32. Kierowca wspominał o podwyżce od 1 października o 10 groszy za mleko. Prawda to jest czy nie, bo nie dostałem smsa. Jeśli zarząd zdecyduje o samodzielności, a spółdzielnia upadnie proponuję pozew zbiorowy do prokuratury. Chyba, że na ostatniej prostej was oświeci, nie będziecie myśleć o sobie i podejmiecie współpracę z mocnym graczem w właściwą pozycją negocjacyjną (M…l).

  • Myślisz że po co jest ta podwyżka? Po to aby stwarzać pozory bdb zarządzania aby ogłupiać delegatów którzy w listopadzie będą głosować. Wiadomym jest że z 4 mln straty miesięcznie nie da się wyjść na PLUS dając 20gr podwyżki przy drastycznie uciekającym skupie. Ceny produktów w sklepach nie wzrosły a pozycja negocjacyjna Łowicza na pewno tez nie wzrosła. Także bez połączenia z dobra spółdzielnia upadlosc jest pewna!!!

 33. Dzień dobry. A jak tam badanie … znowu Dworniaczek na audyt … no tak trzeba zbierać udziały, których nigdy się nie wypłaci bo i tak w mleku rolnicy dostali : ) Cena w dół bo rolnicy za bogaci : )

 34. A na Rypin 3 chetnych do kupienia jest i nie jest to firma P sp zoo. Tak oto sami właściciele wydy…li się z kasy za mleko i własnego majatku. W Łowiczu może być podobnie lub nawet identycznie ciekawe tylko czy będą chętni. Dziś nie mają zaległej kasy za mleko gdzie go oddawać a mogli się połączyć z inną spółdzielnia i dziś wszyscy byliby zadowoleni.

 35. Najważniejszy dostał się do sejmiku robi na forum cisza nie ma komu pisać i siać propagandy o ratowaniu osm. Dostał się to już spółdzielnia może upaść a chłopy lykneli bajki jaki to on dobry wybawca i zagłosowali na krzykacza bez głowy.

 36. Czy wypłaty za mleko wpłynęły na konta w terminie?

 37. Co słychać w OSM Łowicz?
  Co tak wszyscy ucichli ?
  Czy pan Wojciechowski wygrał wybory ?

  • Wojciechowski jako wielki strateg narazie pozostawi zarząd Pani Iwonki i Pana Łukaszka! Jest dobrze a będzie jeszcze dobrzej! hehehehehehehehehehe

 38. To się wypij to cię zapnie

 39. Lepiej się zastanówmy jak pomóc tym co Ich nie ma, a już swoje wzięli.. wydali, a teraz trzeba będzie zwrócić.
  hehehe

 40. Pytanie tylko czy ktoś nas jeszcze chce przejąć?

  • Raczej hahaha daletgo komitet obrony mleczarni walczy o nic bo tej osm już nic ze strony konkurencji nie zagraża ona sama doprowadzi się do upadłości.

  • Pracownik III

   Czy Wałachoski i Wojciechowski maja jakis fajny plan strategiczny? Czy wszystko w rekach Iwonki?
   My tu na krojonych juz nie możemy ze smiechu wytrzymać! Wszystkie sie tarzajo ze śmiechu!

 41. Panie Wojciechowski, Panie Wałachoski , czemu powołaliście taki słabiutki zarząd? Czy Wam zalezy na upadku czy na uratowaniu naszej Spółdzielni?!?!?!?!?!? ChrysteJezu! Co wyście zrobili???!?!?!?!?!?

 42. Słyszeliście, że zdementowano pogłoski o różnych cenach mleka dla wybrańców. Może cena jest taka sama dla wszystkich ale dodatki już nie. Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze. No cóż – takie jest życie.

 43. Prawda jest taka że nowy zarząd nie dokonał cudu i raptem z 4 mln straty miesięcznie nie zrobił zysku bo w to nawet dzieci nie uwierzą !!! Podnosi się cenę za mleko o 10gr tylko po to aby zrobić porpagande sukcesu żeby chłopi uwierzyli w możliwość bycia samodzielnym i żeby zarząd jeszcze trochę posiedział za dobrą kasę na ciepłych stołkach.

  • Prawda jest brutalna!!! Żeby Łowicz wciągnąć choć spróbować to trzeba by przez co najmniej dwa lata płacić 1zl brutto za litr a bandzie Waldemar W i spółka nic nie płacić przy założeniach niespadajacego skupu surowca wtedy może by się coś na chwilę zmieniło ale to nie daje gwarancji że w przyszłości będzie lepiej. Ludzie cały handel wie że Łowicz ma mega problemy i oni ssaja z was jak mogą wiedzą że musicie to gdzieś wypchnąć.

   • Korzystają ze swojej przewagi negocjacyjnej słabej pozycji Łowicza i pętli na szyją jaka ma ta spółdzielnia także szansę na ratowanie są żadne i ściąganie kolejnych zbawicieli i fachowców nic nie da bo ściany głowa nie przebijecie. Tylko połączenie z dobra spółdzielnia daje gwarancję stabilności rozwoju dobrych cen za mleko plac dla pracownikow. Daje gwarancję otwarcia drzwi wielkiego handlu bo oni wiedzą jak to się robi i mają na to kasę.

   • Tylko jest jedno ale ci z rady co są za samodzielnoscia bronią zarządu bo po połączeniu oni pierwsi lecą z hukiem i zaczęłoby się robienie porządku a im najbardziej zależy aby burdel trwał nadal oczywiście nie chce mi się wierzyć że robią to z własnej głupoty bo za darmo nic nie ma!!!! Ja Uczciwej i Kucharczyk podchodzili po ludzku do sprawy to potraktowano ich jak śmieci!!! 🙁

 44. Rozwalić tę spółdzielnię – nikt nie chce oprócz mleka w kartonikach jeść żadnych wyrobów bo się nie nadają do spożycia. Ser biały kwaśny że mało gęby nie urwie, żółty gorzki nadający się tylko na zapiekanki, śmietana gorzko-kwaśna itd….Szkoda marnować mleko na takie produkty. Kiedyś jedna z większych mleczarni teraz do zamknięcia

 45. Jeżeli dostawcy zagłosują za samodzielnością to trzeba będzie wybrać doświadczone i kompetentne osoby do zarządzania Spółdzielnią. Sierpniowy wybór obecnych osób spowodowany był potrzebą chwili bez zastanawiania się nad merytorycznością kandydatów. Niestety obecny skład Zarządu nie wróży nic dobrego dla naszej Spółdzielni. Im szybciej to zmienimy tym większa szansa na to, że Spółdzielnia wyjdzie na prostą a my dostawcy będziemy otrzymywać godziwa zapłatę za dostarczane mleko.

  • Zgadzam się z Tobą. Obecy Zarząd to porażka, żadnych pomysłów, działań, przemysleń. Jedynym dobrym pomysłem jest założenie związku zawodowego Solidarność dla ochrony swoich tyłków przed zwolnieniem. Chyba sami mają świadomość, że długo nie zagrzeją stołków na których obecnie tylko siedzą i stwarzają pozory zarządzania. Pracownicy to widzą ale boją się cokolwiek powiedzieć w obawie przed zwolnieniem.
   Jeżeli Wam radnym naprawdę zależy na tej spółdzielni powinniście wybrać NOWY ZARZĄD.

   • Też się zgadzam. Dwóch ludzi z produkcji w zarządzie to porażka. Nigdy nie zajmą się marnotrawstwem na produkcji a woda leje się cysternach brak jakiejkolwiek organizacji pracy. W czasie oprzestojó pełne obsady. Musi jakaś inna mleczarnia przyjść. Wprowadzić swoje standardy i będzie dobrze.

   • No tak – przecież po objęciu fotelów prezesów działania były skierowane tylko na usunięcie – poprzez wypowiedzenia – ustępującego Zarządu oraz osób ztrudnionych przez poprzedni Zarząd. Kompetencje zwalnianych osób nie były brane pod uwagę. Chodziło tylko o pozbycie się mądrzejszych od siebie.
    No cóż dochodzenie do władzy poprzez intrygi, kopanie dołków, fałszywe oskarżenia jest stare jak świat.

   • Jak zakład zbankrutuje i wejdzie komornik jak w Rypinie to i związki nam nic nie pomogą. Czerwony goździk na dowidzenia

 46. Dlatego na walnym delegaci powinni podpisać kwit z panią prezes że jeśli zagłosują za samodzielnością to ona bierze pełną odpowiedzialność za dalsze losy spółdzielni i jeśli dojdzie do takiej sytuacja jak w Rypnie to pierwsza poddaje się pod sąd!!!! Żeby później nie było gadania że przecież ona przedstawiała prawdziwą sytuację spółdzielni i wykonywała tylko to co walne przegłosowało!!!!!

  • Delegaci nie dajcie się omamić tym bzdurom to jest powtórzenie wydarzeń z Rypina ile jeszcze rolnicy będą utrzymywać tę nie rentowną spółdzielnię oni chcą godnych cen za mleko a to może zagwarantować połączenie z prężnie działającą spółdzielnią. Los setek rodzin w Waszych rękach samodzielność = upadłość!!!

  • Zgodnie z prawem Zarząd odpowiada całym swoim majątkiem prywatnym za zaniedbania i doprowadzenie do upadłości. Wierzyciele mogą dochodzić swoich praw bezpośrednio od nich. Na poczet długów komornik może zlicytować majątek prywatny.

 47. No to jeszcze kilka miesięcy się pobawią. Problemem tejże spółdzielni jest to że dzisiejszy przewodniczący nie ma pojęcia o teraźniejszych zasadach handlu. Człowieku zwiększyć skup to najmniejszy problem bo dajesz podwyżkę za mleko i surowiec sam Ci spłynie. Problemem spółdzielni jest to że jak oficjalnie wiemy za 7 miesięcy 2018r jesteście 30mln zł w plecy a nawet więcej!!! Poprawienie marżowości wymaga czasu i nakładów, zwiększenie efektywności zakładu wymaga nakładów zwiększenie skupu wymaga nakładów czy OSM Łowicz ma na to pieniądze? NIE MA!!!!

  • Największym problemem są koszty a ten zarząd to nic nie robi żeby je zmniejszyć zwłaszcza na znanych im działach z których się wywodzą.

   • Największym problemem są ludzie zarządzający. Zatrudnić specjalistę z zewnątrz który się zna na marketingu. Rada nadzorcza składa się z osób które zajmują stołki od kilkudziesięciu lat i zwalają winę za niepowodzenia na kolejne zarządy. To trzeba zmienić a mleczarnia da sobie radę.

   • Propozycje oszczędności:
    1. Praca na zasadzie wolontariatu.
    2. Oszczędność na środkach myjących bo przecież “Częste mycie skraca życie”
    3. Wypłaty w formie produktów zamiast pieniędzy (dla pracowników i rolników)
    4. Handel wymienny tzn. surowce, dodatki i opakowania za produkty.
    Życzę powodzenia

 48. Rypin już się zbliża już puka do mych drzwi …

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.