Uczniowie wszystkich 18 klas Szkoły Podstawowej nr 2 włączyli się w obchody Światowego Dnia Kota, do którego przygotowania trwały przez cały tydzień, ale swój wielki finał miał w piątek 17 lutego. Buzie niemal wszystkich dzieci zostały ucharakteryzowane na kocie pyszczki. Kocich akcentów było jednak dużo więcej. 

Tego dnia szkołę odwiedzili przedstawiciele dwóch łowickich stowarzyszeń: Łowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt z prezes Grażyną Wołynik i stowarzyszenia „Cztery Łapy” z prezes Beatą Bejdą. Łowickie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt przygotowało dla uczniów „Dwójki” pamiątkowe “kocie certyfikaty”, pod którymi podpisały się różne koty, jak np. Mruczek i Kłopotek. 

Inicjatywa zorganizowania w szkole kociego święta należała do wychowawczyni świetlicy Elżbiety Lis, która przyznała, iż nie spodziewała się, że akcja przybierze aż taki rozmach. Przygotowania do piątkowych obchodów Światowego Dnia Kota trwały przez cały tydzień. Od poniedziałku dzieci przynosiły do szkoły kocie maskotki, rysowały koty, uczyły się o nich wierszy i piosenek. Wszystkie zdobyte umiejętności zaprezentowali w piątek przed gośćmi.

W szkole została przeprowadzona też zbiórka kociej karmy, która zostanie podzielona pomiędzy oba wcześniej wspomniane już stowarzyszenia. 

Czy dzieci lubią koty i czy chciałyby mieć własne zwierzątko – o tym przeczytasz w przyszły czwartek w NŁ. 

4 komentarze

  1. .Jak widać wszystko łączone jest z polityką .Sądzę ,ze dzieci jeszcze na to mają czas a gdyby zaproszono Prezesa PiS trzeba by było zaprosić przedstawicieli innych partii a nie podchodzić wybiórczo Nie wiadomo czy inni lubią zwierzaki bo siebie? .Jestem wrogiem polowań i tutaj dylemat zaprosić czy nie?

  2. A dlaczego nie zaproszono Prezesa PiS z kotem ?

    • A mowia, ze tylko malpy sa zlosliwe. Wez sie kobieto i sproboj cos zorganizowac ot tak dla dzieciakow.

  3. Pragnę poinformować ,że certyfikaty “kocie”, kalendarzyki ,i ulotki dzieci otrzymały od Łowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.