Po wielu latach nieobecności, powraca do Łowicza impreza o charakterze sportowym związana z kolarstwem. We wczesnych godzinach popołudniowych, w niedzielę, 2 lipca 2017 roku, przez nasze miasto przejedzie około 150 zawodników między innymi z Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Czech, Belgii, Danii, Francji, Kolumbii, Włoch i Słowacji, biorących udział w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim EXPO 2022 Warszawa Łódź, w którym niegdyś uczestniczyli znakomici polscy zawodnicy: Ryszard Szurkowski, Zenon Jaskuła, Stanisław Szozda, Jan Kudra czy Mieczysław Nowicki.

Kolarze wystartują w południe z Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, następnie przejadą przez Żyrardów, Łowicz, Brzeziny, Stryków, Rzgów, aby zakończyć w Łodzi. Łowicki odcinek trasy pokonają około godziny 13.40. Organizatorem imprezy jest Okręgowy Związek Kolarski w Łodzi, a honorowy patronat nad nią objął Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień.

Łowicka trasa przejazdu prowadzić będzie ulicami: Bolimowską, 3 Maja, wzdłuż parkingu na Starym Rynku, Podrzeczną, Bielawską, Stanisławskiego i Jana Pawła II, a dalej trasą krajową nr 14.

– Bardzo się cieszymy, że zawitał do nas wyścig kolarski. Sam jeżdżę na rowerze i bardzo lubię taką formę spędzania wolnego czasu. Dziękujemy inicjatorom i mamy nadzieję, że ta impreza  wpisze się w kalendarz wydarzeń miejskich – skomentował w krótkich słowach burmistrz Miasta Łowicza Bogusław Bończak.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.