30 października prokurator (obecnie przeniesiona w stan spoczynku) Elżbieta A.Z. z Prokuratury Rejonowej w Łowiczu została uznana winną kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, jednak sąd wymierzył jej najłagodniejszą z kar przewidzianych przez ustawodawcę.

Okazuje się, że nie jest to jedyne korzystne dla niej rozstrzygnięcie: śledztwo o narażenie przez nią na niebezpieczeństwo małoletniego syna zostało umorzone.

Przypomnijmy, że 16 kwietnia ubiegłego roku prokurator Elżbieta A.Z. została zatrzymana przez policjantów w Dębowej Górze pod Skierniewicami, gdy była pod wpływem alkoholu (miała 1,3 promila), a na skrzyżowaniu „przesiadała się” na fotel kierowcy, który chwilę wcześniej zajmował jej 13-letni wówczas syn.

Sąd w Skierniewicach uznał Elżbietę A.Z. winną zarzucanego jej czynu, za co orzekł wobec niej grzywnę w wysokości 5.000 zł, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 3 lata (w poczet kary zalicza się okres rzeczywistego pozbawienia jej prawa jazdy), 5.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej oraz pokrycie kosztów sądowych w kwocie ok. 2.600 zł. Gdy zamieściliśmy wpis o tym w internecie, w komentarzach pisaliście, że sąd bardzo łagodnie obszedł się z panią prokurator, bo za to samo wykroczenie każdy obywatel dostałby znacznie surowszą karę. 

We wtorek, tuż przed zamknięciem najnowszego numeru NŁ, dotarły do nas kolejne informacje w tej sprawie. – Postępowanie dotyczące narażenia (…) na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletniego syna zostało postanowieniem z dnia 31 sierpnia 2017 roku umorzone na podstawie art. 17 par 1 pkt 1 kpk – poinformowała Jolanta Szkilnik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.

Sprawę obszernie relacjonujemy w dzisiejszym numerze Nowego Łowiczanina. Swoją opinię możecie wyrażać w naszej internetowej sondzie.

Jak oceniasz wyrok jaki zapadł w sprawie prokurator Elżbiety A.Z. z Prokuratury Rejonowej w Łowiczu, która była oskarżona o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości?

Loading ... Loading ...

6 komentarzy

  1. Oczywiście że kara jest podejrzanie niska. Chcecie porównania? Facet z promilem niższym od tej pani prokurator (mimo że z adwokatem) otrzymuje zawieszoną karę pozbawienia wolności: http://pamietnikwindykatora.pl/2013/11/23/wycofanie-sie-z-dobrowolnego-poddania-sie-karze-za-jazde-pod-wplywem-alkoholu/

  2. Yyyy…a gdzie w jest tej wybitnej sondzie odpowiedź: “Uważam, że kara jest adekwatna do zawinienia i porównywalna z innymi wymierzanymi przez ten sąd.”? Może Pani redaktor dla porównania poda w artykule jakie wyroki średnio zapadały w tym roku za takie przestępstwo (gdy ktoś po raz pierwszy kierował po pijaku)? Wybór w tej sondzie jest mniej więcej taki jak odpowiedż na tendencyjne pytanie: “Mówiłeś już rodzicom, że jesteś pe…em?” Co nie wybierzesz, sprowadza się do jednego… Jestem zażenowany

  3. Henryku. Ten, który mówił o kamieniach odwoływał się do miłosierdzia ale mówił również o sprawiedliwości. “Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości”. Jeśli sąd traktuje ulgowo “swojego”, a surowo szarego “kowalskiego” wówczas nie jest wstydem domagać się sprawiedliwych wyroków z miłosierdzia wobec tych, którzy otrzymują wyroki niesprawiedliwe.

  4. I gdzie tu jest powiedzenie że Temida jest ślepa ?

  5. Kto jest bez winy niech rzuci kamieniem … Mam wrażenie ze przeniesienie i stosowanie zasad ktore łowiccy katolicy wyznają w niedziele przez godzinę dotyczy tylko ich samych ewentualnie najbliższej rodziny ( to tez nie zawsze) , zaś resztę czasu woleliby spędzać na opluwaniu sie i rzucaniu tymi kamieniami o których mówił Ten do którego tak żarliwie niby sie modlicie ! Wstyd mi za was drodzy chrześcijanie łowiczanie po prostu wstyd !!!