W minionym tygodniu podopieczni trenera Arkadiusza Kobusa rozegrali u siebie dwa spotkania ligowe. W zaległym meczu 7. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki juniorów, który odbył się w środę, 30 stycznia 2019 roku, UMKS Księżak-2001 Łowicz pokonał SKS Start Łódź 98:55, zaś ligowe spotkanie 8. kolejki  z KKS Pro-Basket Kutno łowiczanie przegrali 59:88.

Zaległe spotkanie ze Startem, Księżak rozpoczął pewnie i do końca utrzymywał kontrolę nad grą, wygrywając wszystkie kwarty meczu. Dobra gra w obronie i w ataku przynosiła efekty w postaci kolejnych punktów. Na zwycięstwo pracowała cała drużyna, ale najwięcej punktów zdobyli: Szymon Gładki (19), Andrzej Górniak (18) i Bartosz Dylik (15).

Niestety z Kutnem nie poszło już tak łatwo. Mimo walki do końca, rywale okazali się skuteczniejsi i konsekwentnie powiększali swoje prowadzenie w każdej kolejnej kwarcie spotkania. Najwięcej punktów dla Księżaka w tym meczu zdobyli: Szymon Gładki (19), Andrzej Górniak (13) i Wojciech Kucharek (13).

Po ośmiu kolejkach Księżak, na sześć rywalizujących zespołów, zajmuje obecnie miejsce czwarte w klasyfikacji generalnej.

Zaległy mecz 7. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki juniorów U18:
UMKS Księżak-2001 Łowicz – SKS Start Łódź 98:55 (32, 19:8, 31:15, 16:15)
Księżak: Andrzej Górniak 18 (2×3), Bartosz Dylik 15 (1×3), Wojciech Kucharek 10, Adrian Kotlarski 9 i Kacper Dudek 8 oraz Szymon Gładki 19 (3×3), Łukasz Pińkowski 6 (1×3), Mateusz Gładki 6, Mateusz Kobuszewski 3 (1×3), Michał Kuliński 2, Kacper Pięta i Stanisław Górniak.
Najlepiej dla Startu: Piotr Jaczewski 15 i Jakub Łoniewski 10.

8. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki juniorów U18:
KKS Pro-Basket Kutno – UMKS Księżak-2001 Łowicz 88:59 (24:17, 24:12, 13:12, 27:18)
Księżak: Szymon Gładki 19 (3×3), Andrzej Górniak 13 (3×3), Wojciech Kucharek 13, Kacper Dudek 7 (2×3) i Adrian Kotlarski 2 oraz Arkadiusz Bazak 5, Mateusz Gładki, Michał Kuliński, Stanisław Górniak, Mateusz Kobuszewski i Kacper Pięta.
Najlepiej dla Pro-Basketu: Artur Lewandowski 34 (4×3) i Kacper Grontkowski 19.

SKS Start Łódź – ŁKS Szkoła Gortata II Łódź 49:98
AZS PWSZ Ósemka Skierniewice – ŁKS Szkoła Gortata I Łódź 58:100

1. ŁKS Szkoła Gortata I Łódź (1) 8 16 828-424
2. AZS PWSZ Ósemka Skierniewice (2) 8 14 726-629
3. KKS Pro-Basket Kutno (3) 8 13 674-615
4. UMKS Księżak-2001 Łowicz (4) 8 11 581-609
5. ŁKS Szkoła Gortata II Łódź (6) 8 10 604-695