W sobotę 4 marca, około godz. 8.45 pracownicy kutnowskiej firmy Trakt, w czasie prac ziemnych przy budowie parkingu dla samochodów, znaleźli niewybuch.

Niewybuch przy ul. Dworcowej w Łowiczu.
Niewybuch przy ul. Dworcowej w Łowiczu.

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu Urszula Szymczak powiedziała nam, że jest to najprawdopodobniej pocisk artyleryjski, został on znaleziony w trakcie wykonywania jednego z wykopów.

Na miejsce zadysponowano patrol policji oraz straż pożarną, wezwany został także patrol saperski z jednostki w Tomaszowie Mazowieckim. W rejonie znaleziska wstrzymano prace budowlane, zamknięto także ruch na fragmencie ul. Dworcowej przylegającym do budowanego parkingu.

Z informacji uzyskanych z Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu wynika, że pocisk ma około 30 cm długości.

Miejsce gdzie został znaleziony niewybuch będzie objęte nadzorem policji do czasu przyjazdu saperów – najprawdopodobniej do poniedziałku 6 marca.

Przypomnijmy, że kilka dni temu na tym samym placu budowy odnaleziono ręczny karabin maszynowy Diegtiariowa z okresu II wojny światowej.

2 komentarze

  1. koli.vaneck

    Ten pan ze stowarzyszenia pewnie znów wygłosi wykład jak to niezłomni zdobyli go na Ruskich a potem pozostawili

    • Kali Edelman

      Tak. Z tą różnicą, że winno być “Niezłomni” i “ruskich” – z tym, że najpewniej to B. Komorowski zapomniał zabrać jak był na 1 dzień przed swoimi wyborami prezydenckimi u miejscowego biskupa.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.