Bieg Rodzinny powoli wpisuje się w cykl miejskich imprez sportowych. Jego ideą jest dbanie o zdrowie i kondycję. Kolejna jego edycja odbyła się 10 września na stadionie miejskim w Żychlinie.

Bieg rodzinny w 2017 roku zgromadził na starcie 63 osob wieku, zawodowcy i amatorzy. Fot. Dorota Grąbczewska
Bieg rodzinny w 2017 roku zgromadził na starcie 63 osob wieku, zawodowcy i amatorzy. Fot. Dorota Grąbczewska

By zachęcić mieszkańców Żychlina do biegania, Urząd Gminy przygotował dla uczestników puchary i nagrody rzeczowe, w tym 4 rowery, które zostały rozlosowane. Obok zawodowców, pobiegła duża grupa żychlińskiej młodzieży oraz całe rodziny nawet z kilkuletnimi dziećmi.

Uczestnicy biegu mieli do pokonania dystans 2,4 km (jako jedno okrążenie) lub dystans 2 okrążeń czyli ok. 4,8 km. Trasa biegła ulicami: Waryńskiego, Sienkiewicza, Słowackiego, Krasickiego i Sienkiewicza do stadionu. Pogoda sprzyjała biegaczom. Było ciepło, ale nie gorąco. Nie padał deszcz. Nie chodziło o rzeczywiste przebiegnięcie dystansu, ale jego pokonanie choćby spacerem.

Wśród uczestników biegu rozlosowano 4 rowery zakupione ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W wyniku losowania rowery trafiły do: Ilony Cieniewskiej, Julii Stuldych, Zuzanny Jackowskiej i Michała Maiczaka.

Bieg Rodzinny, to również okazja do rodzinnej zabawy. Urząd Gminy Żychlin zatrudnił animatorów, którzy przyjechali z mnóstwem atrakcji i zabaw dla dzieci i dorosłych, udostępnianych za darmo. Dla dzieci były dmuchańce i skakańce.

Relację z imprezy znajdziesz przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.