Do kolizji dwóch samochodów doszło w niedzielę, 10 czerwca przed godziną 14 na skrzyżowaniu ul. Bonifraterskiej z Długą w Łowiczu. Po zderzeniu się pojazdów, jeden z nich uderzył w budynek Komendy Powiatowej Policji.

W kolizji uczestniczył Volkswagen Golf oraz Skoda Roomster. Na miejscu interweniowali nie tylko policjanci, ale wezwany został też zespół ratownictwa medycznego oraz straż pożarna.

Bezpośrednio po zdarzeniu strażacy udzielili kwalifikowanej pomocy przedmedycznej jednemu z kierowców (stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa). Później osoba została przekazana ratownikom medycznym. Obrażenia okazały się niegroźne. Nie była porzebna hospitalizacja.

Strażacy zajęli się również usunięciem płynów eksploatacyjnych i urwanych części samochodów z jezdni.

[AKTUALIZACJA]
Z ustaleń policji wynika, że Skoda Roomster jechała od strony szpitala, a Volkswagen Golf jechał ul. Długą w kierunku centrum miasta.

Skodą kierowała 72-latka z powiatu pułtuskiego. Kobieta zignorowała znak “Stop” i doprowadziła do zderzenia z Golfem, którym kierowała 31-latka z powiatu łowickiego.

Do podobnej kolizji doszło w tym miejscu 13 stycznia. Wtedy też jeden z samochodów uderzył w budynek Komendy Powiatowej Policji.

Policja, fot. arch NŁ
Policja, fot. arch NŁ

2 komentarze

  1. Mógłby Pan bardziej rozwinąć swoją wypowiedź?

  2. Rowerem za krowami. Dobrze że budynek stoi. Przydałby się bardziej funkcjonalny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.