Setki osób zgromadziły się dzisiaj (14 lipca) przed pałacem Radziwiłłów w Nieborowie, by wysłuchać koncertu w wykonaniu zespołu Legend of Kazimierz w ramach trasy Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski.

To już drugie, spośród 18 wydarzeń, które w ramach festiwalu wędrującego po miejscowościach województwa łódzkiego, organizatorzy postanowili umieścić w powiecie łowickim. 1 lipca w łowickiej bazylice katedralnej mieliśmy przyjemność wysłuchać koncertu inaugurującego tegoroczną edycję Kolorów Polski.

Podczas dzisiejszego koncertu w plenerze, w przepięknej scenerii pałacu Radziwiłłów w Nieborowie, publiczność wysłuchała koncertu zespołu Legend of Kazimierz. Ich twórczość inspirowana jest muzyką z kręgu kultury żydowskiej, w tym żydów aszkenazyjskich czy Jewish Gypsy (Cyganów żydowskich), ale także ludów bałkańskich i Bliskiego Wschodu.

Zespół wystąpił w składzie: Mateusz Frankiewicz – kontrabas/ukulele/saz/wokal, Paweł Iwan – akordeon/wokal, Dawid Czernik – skrzypce/altówka, Mateusz Chmiel – klarnet/duduk/flety/wokal, Jacek Długosz – gitara/ukulele, Tomasz Czaderski – darabuke/cajón/djembe.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.