W sobotę 10 marca o godz. 17 w Muzeum w Łowiczu, w ramach cyklu „Burmistrz miasta zaprasza”, będzie można wysłuchać koncertu z okazji Dnia Kobiet. Najbardziej znane tematy filmowe zagra zespół żeński Apertus Quartet.

Fot. Materiały ŁOK

To istniejący od 2007 roku kwartet smyczkowy, który powstał z inicjatywy absolwentek Akademii Muzycznej w Łodzi, artystek Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Zaprezentowany przez nie koncert „Muzyka Ziemi Obiecanej” zawiera najbardziej znane motywy muzyczne łódzkich kompozytorów oraz melodie z polskich filmów kręconych w Łodzi.

W programie koncertu znajdą się takie utwory jak walc z „Ziemi Obiecanej” Wojciecha Kilara, tematy z filmu „Vabank” Henryka Kuźniaka, ballada z serialu „07 zgłoś się” Włodzimierza Korcza, temat z filmu „Kariera Nikodema Dyzmy” Piotra Marczewskiego i wiele innych.

Apertus Quartet występuje w składzie: Marta Kalińska-Strasińska (I skrzypce), Paulina Wielgosińska (II skrzypce), Małgorzata Sowierka-Chmiel (altówka), Maria Katarzyna Filipiak (wiolonczela).

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.