Nie dali sobie odebrać zwycięstwa podopieczni trenera Piotra Gawlika w meczu 32. kolejki IV ligi. W sobotę, 2 czerwca 2018 roku, Pelikan II Łowicz pokonał na wyjeździe MKS Zjednoczeni Stryków 3:2 (3:0).

To była prawdziwa walka, ale udało się biało-zielonym utrzymać prowadzenie do końca. Nie najlepiej zagrali gospodarze w pierwszej odsłonie, za to łowiczanie rewelacyjnie, wykorzystując konsekwentnie każdą nadarzającą się okazję do podwyższenia wyniku. Już w 3. minucie meczu Michał Świdrowski celnym strzałem umieścił piłkę w bramce Zjednoczonych. Kwadrans później padła kolejna bramka. Tym razem jej wykonawcą był Krystian Rutkowski. Wynik był bardzo optymistyczny, ale okazało się że to nie koniec skutecznych ataków Pelikana w tej odsłonie. W 44. minucie sytuację do podwyższenia wyniku wykorzystał ponownie Świdrowski, domykając udaną akcję biało-zielonych.

Po przerwie nie było już tak łatwo, choć przez długi czas łowiczanie kontrolowali przebieg meczu. W 54. minucie Zjednoczeni przeprowadzili akcję, w wyniku której wpadła bramka. Kolejne minuty nie przynosiły zmian wyniku, ale gospodarze mocno pracowali nad odrobieniem strat. W 75. minucie zdobyli kolejną bramkę. Przewaga biało-zielonych stopniała, ale nie została utracona. Gwizdek sędziego zakończył mecz przy wyniku 3:2 dla Pelikana Łowicz.

– Pierwsza połowa w naszym wykonaniu koncertowa. Utrzymywaliśmy się przy piłce, stwarzaliśmy sytuacje podbramkowe, co skutkowało prowadzeniem 0:3. Po przerwie kontrolowaliśmy przebieg spotkania, choć w końcówce gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i atakowali zaciekle, na szczęście trzy punkty pojechały do Łowicza – ocenił trener Gawlik.

32. kolejka IV ligi:
MKS Zjednoczeni Stryków – KS Pelikan II Łowicz 2:3 (0:3); br.: Michał Bogdan (54) i Mateusz Wodziński (75) – Michał Świdrowski 2 (3 i 44) i Krystian Rutkowski (19).
Pelikan II: Klaudiusz Kurek – Damian Górowski, Dorian Nasalski, Eryk Woliński – Szymon Panek, Roman Periżhok, Patryk Brzozowski, Krystian Rutkowski – Michał Świdrowski (46 Maciej Balik), Adrian Musialik (78 Michał Fabijański), Kacper Rześny.
Sędziował: Albert Różycki (Łódź). Żółte kartka: Kamil Zawadowski – Zjednoczeni oraz Maciej Balik (5) – Pelikan II.

KS Paradyż – MKP Boruta Zgierz 2:2 (2:0); br.: Łukasz Berc (4) i Klaudiusz Król (38) – Marcin Pękała (60) i Krzysztof Baszczyński (80).
MKS Unia Skierniewice – LKS Omega Kleszczów 3:0 (2:0); br.: Przemysław Jakóbiak (30) i Kamil Sabiłło 2 (40 i 85).
KS Sand-Bus Kutno – GKS Orkan Buczek 2:3 (1:2); br.: Adrian Kralkowski (13) i Michał Michałek (81) – Piotr Burski (27), Dominik Cukiernik (34) i Piotr Gołuch (85).
KS Warta Działoszyn – MKS Pilica Przedbórz 7:0 (1:0); br.: Paweł Marchewka 2 (24 i 49), Jardel Muniz Cruz (70), Adrian Kudryś (72), Damian Zawieja 2 (78 i 89) i Mateusz Ciesielski (85).
MUKS Stal Niewiadów – LKS Zawisza Pajęczno 5:0 (2:0); br.: Arkadiusz Zając (17), Krystian Bożyk 26 (karny), Piotr Gulej (50), Wiktor Dunajski (81) i Patryk Zielonka (89).
GKS II Bełchatów SA – LKS Termy Ner Poddębice 2:3 (1:1); br.: Przemysław Zdybowicz (21) i Bartłomiej Zieliński (85) – Łukasz Dynel (9), Konrad Niedzielski (52) i Dawid Przezak (80).
LKS Kwiatkowice – LKS Ceramika Opoczno 1:2 (1:0); br.: (22) – Markiewicz (77) i Mateusz Gruszczyński (83).
GLKS Zjednoczeni Bełchatów – ZKS Włókniarz Zelów 0:3 (w.o.)

1. MKS Unia Skierniewice (1) 32 87 104-8
2. LKS Termy Ner Poddębice (2) 32 68 79-40
3. KS Warta Działoszyn (3) 32 68 71-34
4. LKS Kwiatkowice (4) 32 64 81-33
5. MKS Zjednoczeni Stryków (5) 32 55 62-34
6. ZKS Włókniarz Zelów (7) 32 53 61-57
7. LKS Omega Kleszczów (6) 32 51 63-54