Dzisiaj (22 czerwca) nadeszło upragnione dla wielu zakończenie roku szkolnego. Nowy Łowiczanin uczestniczył w uroczystości w Szkole Podstawowej w Zielkowicach, gdzie żegnano się z odchodzącymi na emeryturę: dyrektor Bożeną Słomską i panią woźną Krystyną Chojecką.

Wójt Andrzej Barylski dziękuje odchodzącej na emeryturę dyrektor Bożenie Słomskiej. Fot. Agnieszka Antosiewicz

Była to uroczystość pełna wzruszeń, podziękowań i życzeń na przyszłość. Ze szkoły odchodzą bowiem – po 40 latach pracy i 27 latach bycia dyrektorem – Bożena Słomska, a także od 26 lat pracująca jako woźna Krystyna Chojecka. Obie nie kryły, że będzie im brakowało szkoły i zapowiadały, że będą ją odwiedzać.

Dyrektor Bożena Słomska dziękowała wszystkim współpracownikom, a w szczególny sposób odniosła się do wójta Andrzeja Barylskiego, przyznając, że mimo, iż zdarzały się między nimi różnice zdań, zawsze udawało się dojść do porozumienia: – Jest pan dobrym gospodarzem i dostrzega pan problemy swojego gospodarstwa. Odchodząca dyrektor podkreślała też, spoglądając na grono pedagogiczne, że jest spokojna o przyszłość szkoły, bo wie, że zostawia ją w dobrych rękach.

Po 26 latach pracy na zasłużony odpoczynek przechodzi pani woźna Krystyna Chojecka. Fot. Agnieszka Antosiewicz

Pani woźnej dziękowano za uśmiech, którym obdarzała wszystkich już od wejścia i za kilometry posprzątanych przez te wszystkie lata korytarzy.

Przypomnijmy, że konkurs na dyrektora wygrała Jolanta Zagawa i to ona ma pokierować placówką od przyszłego roku.

Uroczystości zakończenia szkolnego odbywają się w szkołach o różnych porach: niektórzy już oficjalnie mają wakacje, innych od upragnionego wypoczynku dzielą już ostatnie godziny. Wczoraj po południu rok szkolny zakończyli np. gimnazjaliści ze Szkół Pijarskich.

1 komentarz

  1. praca woznej wyrazy wdziecznosci dla krystyny chojeckiej ile z tych lat pracy dzialala na lewo ze swoja corka kaska ktora prowadzi uslugi kateringowe z czego nie wie kogo zatrudnia

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.