24 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Bedlnie odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem” im. Janusza Korczaka ogłoszonego przez Książnicę Płocką. Finał konkursu w tej książnicy odbędzie się 27 maja.

Pięknie być człowiekiem 2017. fot. DG

Rywalizacja konkursowa przebiega w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI oraz gimnazja.
W eliminacjach gminnych do konkursu przystąpiło 13 recytatorów z klas IV-VI oraz 14 recytatorów z klas I-III.

W kategorii klas starszych IV-VI uczestnicy recytowali fragment prozy i wiersz. Jury przyznało dwa I miejsca: Annie Kowalczyk z SP w Szewcach Nadolnych oraz Sarze Sliva ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Bedlnie. Były też dwa drugie miejsca przyznane: Patrycji Lickowskiej i Bartoszowi Kamińskiemu, oboje z SP w Szewcach Nadolnych. Trzecie miejsce wyrecytowali: Filip Kowalski z SP w Pleckiej Dąbrowie oraz Dawid Tarczyński z SSP w Bedlnie.

W kategorii klas I-III najlepiej wiersze recytowali: Joanna Tomczak i Weronika Ratajczyk, obie z SP w Szewcach Nadolnych. II miejsce wyrecytowali: Julia Czubiak i Alicja Fabjańska, obie z SP w Szewcach Nadolnych. III miejsce jury przyznało: Julii Tarkowskiej z SP w Pleckiej Dąbrowie i Mai Misztal z SP w Pniewie.

W tej kategorii wiekowej były też dwa wyróżnienia dla: Mai Gałusa z SP w Żeronicach i Szymona Maślanki z SP w Pniewie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.