22-letni mieszkaniec pow. łowickiego najpierw wyrwał torebkę młodej kobiecie, a następnie próbował uciekać rowerem. Szybko jednak został schwytany przez policjantów. Do zdarzenia doszło w sobotę 16 czerwca na ul. 3 Maja w Łowiczu.

Policja, fot. arch. NŁ
Policja, fot. arch. NŁ

– Do idącej chodnikiem młodej kobiety podjechał z tyłu na rowerze mężczyzna, wyrwał jej torebkę i odjechał. W torebce był portfel z dokumentami i kartą bankomatową, prawie 50 złotych oraz dwa telefony komórkowe – relacjonuje zdarzenie oficer prasowy policji podkom. Urszula Szymczak.

Po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci niezwłocznie pojawili się w rejonie miejsca popełnienia przestępstwa. W niedalekiej odległości zauważyli jadącego rowerem mężczyznę, którego wygląd przypominał opisywanego sprawcę. Został zatrzymany.

Okazał się nim 22-letni mieszkaniec pow. łowickiego, który był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży. Poniesie też karę za kierowanie rowerem po pijanemu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

3 komentarze

  1. Potwierdzam sugestie,, xyz,,

  2. W Łowiczu i okolicach od paru lat kręci się dziwny typ na rowerze który chce od młodych dziewczyn paski do spodni. Może to i on?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.