Prawo i Sprawiedliwość odkryło karty w kwestii kandydata na burmistrza Strykowa. Będzie nim Krzysztof Bandurowicz – osoba wyraźnie eksponowana, choć jeszcze nie prezentowana jako kandydat, już podczas partyjnego spotkania, które odbyło się w Niesułkowie w kwietniu, tuż przed rozpoczęciem kampanii samorządowej PiS.

Krzysztof Bandurowicz został zgłoszony do warszawskiej centrali PiS jako kandydat na burmistrza Strykowa w jesiennych wyborach samorządowych. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Zaskoczenia nie ma, choć jeszcze do niedawna szef strykowskich struktur partii Daniel Walak, na pytanie o to, na kogo padł wybór, odpowiadał wymijająco najpierw twierdząc, że PiS wystawi kandydata bardzo dobrze znanego w lokalnym środowisku.

Ostatecznie, jak kilka dni temu poinformował nas Daniel Walak, lokalny PiS wywiązał się z obowiązku przesłania do centrali w Warszawie potencjalnych kandydatów na burmistrzów i wójtów, wskazując dla Strykowa obecnego radnego Rady Miejskiej Strykowa – Krzysztofa Bandurowicza. Kandydatura została oficjalnie zatwierdzona.

Krzysztof Bandurowicz podczas jednego z wystąpień na sesji Rady Miejskiej Strykowa obecnej kadencji. fot. arch. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Kim jest kandydat – przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

5 komentarzy

 1. Obecnie to mamy jedne z wyższych opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Polsce, gdzie gmina jest jedną z najbogatszych. No ale cóż “zgłosiła się jedna, jedyna firma”. Takie to teraz jest gospodarowanie…

 2. Czytelniczka

  Myślę podobnie . Zresztą co to za kandydat który nie do końca utożsamia się ze swoją partia.

 3. Startować każdy może, z wynikiem trochę lepiej trochę gorzej 🙂 ale tu zmian nie powinno być! Jest dobry bezpartyjny samorządowiec i nie ma nacisków politycznych czy pociągania z góry za sznurki. Mój głos i naszego KGW ma obecny na 100%. Poza tym ta postać jakoś się niczym nie wsławiła, oprócz żeglugi po morzach.

  • Myślę , że ten pan nie powinien być burmistrzem . Nic dobrego z tego nie wyniknie .

   • A co wynikło z panowania Jankowskiego?
    Wyprzedana polska ziemia w obce ręce, a do baraków zapędzona tania siła robocza. Niezdrowe powietrze i chory zamiar przysypania części zalewu od strony wschodniej, celem wybudowania dwóch kolejnych mostów obwodnicy, obok dwóch istniejących dla autostrady. Jankowski to władca arbitralny i będzie szedł “po trupach”, aby utrzymać władzę – służebność dla ludzi i ich zdrowie mu nie po drodze! On kasiorę liczy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.