KS Pelikan Łowicz ma nowego trenera. Został nim Łukasz Chmielewski, 34-letni mieszkaniec Warszawy, ostatnio trener trzecioligowej Victorii Sulejówek.

Fot.: Paweł A. Doliński.

Kontrakt z nowym szkoleniowcem został podpisany we wtorek, 3 lipca 2018 roku. O swoich sukcesach i planach na przyszłość z drużyną Pelikana Łowicz opowiedział sam trener Chmielewski.

W poprzednim sezonie trenował Pan III-ligową Victorię Sulejówek?
– Tak. Rozpocząłem pracę w IV lidze, równo dwa lata temu. Cały sezon graliśmy w czwartej lidze. Zdobyliśmy pierwsze miejsce, wygraliśmy baraże i awansowaliśmy do III ligi. Teraz cały rok pracowałem jako beniaminek w III lidze z Victorią. Zdobyliśmy jeszcze Puchar Polski Mazowiecki, też w tym sezonie.

A wcześniej prowadził Pan juniorów Polonii Warszawa…
– Wcześniej prowadziłem reprezentację Mazowsza, rocznik 2000 oraz juniorów Polonii Warszawa, młodzież juniorów Polonii Warszawa, w Centralnej Lidze Juniorów, zdobywając medal Mistrzostw Polski. Zresztą z kadrą Mazowsza również zdobyliśmy medal Mistrzostw Polski. To był Turniej Jezierskiego, ale to już nie jest bardzo istotne. W sukcesach istotniejszy jest ten medal Klubowych Mistrzostw Polski, bo to nie jest łatwa sprawa zdobyć go. Tych juniorów przez wiele lat prowadziłem i na koniec mojej przygody z nimi udało się zdobyć medal Mistrzostw Polski. Kilku chłopaków z tych juniorów gra obecnie na poziomie ekstraklasy, między innymi Adam Ryczkowski, który teraz podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze, a wcześniej debiutował z Legią Warszawa też w ekstraklasie. Jeszcze paru wychowanków mam, ale teraz nie ma co ich wszystkich wymieniać. Teraz też klub odniósł fajny sukces, bo Daniel Smuga, z Victorii Sulejówek przeszedł do Górnika Zabrze. Był to ciekawy transfer, bo z III ligi, z czwartego poziomu rozgrywkowego, zawodnik awansował bezpośrednio do ekstraklasy. To taki sukces Victorii, bo na to też się patrzy, że można było dokonać transferu bezpośrednio do ekstraklasy młodego zawodnika. Smuga w Górniku zagrał kilka spotkań, zadebiutował, dobrze się sprawuje i teraz też gra w sparingach przed nową rundą, przed nowym sezonem.

Teraz trochę o Pelikanie. Jak Pan sądzi, czy będzie lepiej?
– Oczywiście. Nie przechodziłbym do Pelikana, gdybym nie patrzył w przyszłość optymistycznie. Aczkolwiek zadanie czeka mnie bardzo trudne, ponieważ w tej chwili kadra Pelikana jest bardzo nieliczna. Jest bardzo mało zawodników i tę kadrę trzeba będzie budować od nowa. Drobną przeszkodą może być również to, że  nie do końca dobrze znam środowisko łowickie i piłkarskie środowisko łódzkie, ponieważ ja do tej pory pracowałem zawsze w okręgu warszawskim i ten rynek, jeżeli chodzi o zawodników, czy jakiekolwiek kontakty jest mi obcy. Będzie to dla mnie napewno pewnym utrudnieniem. Dodatkowo fakt, że w tej chwili nie bylibyśmy w stanie ułożyć trzecioligowej jedenastki z zawodników, którzy są obecnie w klubie. To jest teraz najważniejsze zadanie – żeby wystartować w tych rozgrywkach i prezentować się dobrze. A dopiero później, po wystartowaniu, po zbudowaniu kadry i mam nadzieję, po zdobyciu kilku, kilkunastu, albo kilkudziesięciu  punktów w tej rundzie, zimą układać sobie dalszy plan, który można w klubie robić i go realizować. Czy to poprzez wprowadzanie młodych zawodników, czy też poprzez inne ruchy. Tak to wygląda. Na obecną chwilę podstawą jest jednak zbudowanie nowego zespołu, przygotowanie go do rundy i wystartowanie. Ale powtórzę, jest to zadanie trudne, bo to nowe środowisko dla mnie i nie ma na razie zawodników. Mam jednak nadzieję, że będzie dobrze, patrzę optymistycznie w przyszłość. Mam nadzieję, że to się wszystko ułoży.

A jakie ma Pan plany na miejsce Pelikana w lidze?
– Nie mam planów na miejsce, nie było to określone, ale w każdym meczu chcemy wygrać, zdobyć jak najwięcej punktów, tak żeby mieć dobrą bazę do pewnych ruchów kadrowych, do wprowadzania młodych zawodników, do promowania zawodników tak naprawdę w przyszłej rundzie. Nie da się czegokolwiek zrobić ponad wynikami w klubie, a ja chcę zbudować mocne fundamenty sportowe w Pelikanie. Żeby nie było tak, że co roku kadra liczy ośmiu, dziewięciu zawodników i trzeba na nowo budować, na nowo zgłaszać, na nowo podpisywać kontrakty. Chcę coś zbudować długofalowo i to w oparciu o młodych zawodników. Wiadomo jednak, że sami młodzi nie mogą być, bo też się muszą od kogoś uczyć. Ale też czas na naukę, czas na wprowadzanie jest wtedy, kiedy klub jest bezpieczny, kiedy jest na bezpiecznym miejscu w III lidze. A to bezpieczne miejsce jest powiedzmy w środku tabeli. Jednak co do punktów, co do miejsca, nie mamy nic określonego. Na razie naszym priorytetem jest  budowanie kadry, żeby w ogóle  wystartować i zdobyć jak najwięcej punktów, jak najwięcej się da, tak żeby móc wiosną, w perspektywie innych celów, innych planów, to realizować.

A co ze sparingami Pelikana?
– Sparingi  przygotowywał  kierownik drużyny, Andrzej Miziołek i odbywają się oczywiście. Oprócz gry wewnętrznej, która odbędzie  się w środę 11 lipca, przygotowanych jest pięć sparingów z zespołami z IV i III ligi. O doborze sparingpartnerów i miejsca, czy odbędą się na wyjeździe, czy u siebie, decydował kierownik, gdyż ja dopiero dzisiaj [przyp. red. we wtorek] podpisałem umowę, a takie rzeczy robi się dużo wcześniej i muszę się zdać na kierownika. Jest to oczywiście dla mnie jakimś kolejnym drobnym utrudnieniem, ponieważ jeżeli ktoś pracuje w klubie to układa te sparingi pod siebie, a w tej chwili kierownik ustalił je tak, jak by to on widział, a ja muszę się już do tego dostosować. Ale to pierwsza taka runda. Mam nadzieję, że w okresie zimowym w 100% ja będę o tym decydował.

Bardzo dziękuję za rozmowę.
– Dziękuję ślicznie, do usłyszenia.

Sparingi KS Pelikan Łowicz:
2018.07.09 (s), godz. 16.00: Pierwszy trening KS Pelikana Łowicz
2018.07.14 (s), godz. 12.00: KS Górnik Konin (III liga) KS Pelikan Łowicz
2018.07.21 (s): MKS Zjednoczeni Stryków (IV liga) KS Pelikan Łowicz
2018.07.28 (s), godz. 11.00: KS Pelikan Łowicz – LKS Mszczomowianka Mszczonów (IV liga), Sierakowice Lewe
2018.08.04 (s), godz. 12.00: KS Pelikan Łowicz – KS Sokół Kleczew (III liga)

1. kolejka III ligi – grupa I (2018.08.11-12):
KS Pelikan Łowicz – MKS Mazur Ełk (n, godz. 11.15)
MKS Unia Skierniewice – KS Legionovia KZB Legionowo
TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki – KS Ursus Warszawa
MKS Ruch Wysokie Mazowieckie – RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki
MKS Broń Radom – Legia II Warszawa SA
Polonia Warszawa SA – MLKS Victoria Sulejówek
ZKS Olimpia Zambrów – MKS Kaczkan Huragan Morąg
OKS Sokół Ostróda – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki
MLKS Znicz Biała Piska – ŁKS 1926 Łomża

1. KS Legionovia KZB Legionowo (s) 0 0 0-0
RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki (2) 0 0 0-0
TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki (3) 0 0 0-0
Polonia Warszawa SA (4) 0 0 0-0
ZKS Olimpia Zambrów (5) 0 0 0-0
MKS Kaczkan Huragan Morąg (6) 0 0 0-0
KS Ursus Warszawa (7) 0 0 0-0
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki (8) 0 0 0-0
MLKS Victoria Sulejówek (9) 0 0 0-0
ŁKS 1926 Łomża (10) 0 0 0-0
KS Pelikan Łowicz (11) 0 0 0-0
MKS Mazur Ełk (13) 0 0 0-0
OKS Sokół Ostróda (14) 0 0 0-0
Legia II Warszawa SA (15) 0 0 0-0
MKS Unia Skierniewice (b) 0 0 0-0
MLKS Znicz Biała Piska (b) 0 0 0-0
MKS Ruch Wysokie Mazowieckie (b) 0 0 0-0
MKS Broń Radom (b) 0 0 0-0


2. kolejka III ligi – grupa I (2018.08.15):
MLKS Victoria Sulejówek – KS Pelikan Łowicz
KS Legionovia KZB Legionowo – ŁKS 1926 Łomża
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – MLKS Znicz Biała Piska
MKS Kaczkan Huragan Morąg – OKS Sokół Ostróda
MKS Mazur Ełk – ZKS Olimpia Zambrów
Legia II Warszawa SA – Polonia Warszawa SA
RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – MKS Broń Radom
KS Ursus Warszawa – MKS Ruch Wysokie Mazowieckie
MKS Unia Skierniewice – TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.