Nie udało się kadetom Księżaka pokonać drużyny KKS Pro-Basket TBS Kutno, ale stanowili dla gospodarzy nie lada wyzwanie, na które z pewnością nie byli przygotowani. W niedzielę, 12 listopada 2017 roku, podopieczni trenera Piotra Rutkowskiego ulegli rywalom 91:105.

Tylko pierwszą kwartę spotkania łowiczanie zamknęli na plusie, mając pięć punktów przewagi nad gospodarzami. W pozostałych szala zwycięstwa przechylała się na korzyść Kutna, ale gra łowiczan była bardzo ambitna, walczyli o każdą piłkę, nie odpuszczając ani w obronie, ani w ataku. Na przerwę schodzili z jednym punktem przewagi. Był nawet moment, gdy osiągnęli przewagę dziesięciu oczek. Niestety mocne zaangażowanie Księżaka, skutkowało kilkoma faulami, co z kolei przekładało się na przewagę rywala.

W drugiej połowie łowiczanie musieli nieco odpuścić, do czego przyczyniło się również zmęczenie, ale i tak poziom gry, jaki zaprezentowali stał na wysokim poziomie. Dodatkową satysfakcję może mieć Księżak również z tego powodu, że dotychczas każdy mecz z drużyną Pro-Basket TBS Kutno przegrywali wysoko. Tym razem przez pierwszą połowę udało im się utrzymać przewagę. Na wynik pracowała cała drużyna, ale najwięcej punktów zdobył Bartosz Dylik (57), który aż siedmiokrotnie trafił do kosza za trzy punkty oraz Szymon Gładki (27).

– Mimo tego, że przegraliśmy, to był dobry mecz. Kiedyś z tą drużyną przegrywaliśmy wysoko, a teraz pojechaliśmy do nich, chłopcy chcieli ambitnie z nimi zagrać w obronie i to się zemściło w postaci fauli. Bardzo dużo fauli złapali i musieli zejść z boiska. Był jednak taki moment, że wygrywaliśmy dziesięcioma punktami. Trzeba pochwalić chłopaków za to, że walczyli. Mimo, że graliśmy z drużyną, która zawsze z nami wygrywała wysoko, tym razem, zwłaszcza u nich, mocno się zawiodła. Dlatego u nas może być różnie. Dylik i Gładki szaleli w ataku, a pozostali naprawdę starali się, ile mogli, walczyć o piłkę. Choć przegraliśmy, to jestem w pewnym stopniu zadowolony. Mogliśmy go nawet wygrać, ale w końcówce zabrakło nieco sił  – podsumował po meczu trener Rutkowski.

W niedzielę, 26 listopada 2017 roku, Księżak-2002 podejmie u siebie ŁKS Szkoła Gortata I Łódź, rozgrywając mecz w ramach 4. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U-16.

3. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U-16 – grupa B:
KKS Pro-Basket TBS Kutno – UMKS Księżak-2002 Łowicz 105:91 (24:29, 23:19, 22:17, 36:26)
Księżak: Bartosz Dylik 57 (7×3), Szymon Gładki 27, Michał Kuliński 5, Stanisław Górniak 2 i Dawid Pęczkowski oraz Mateusz Kobuszewski, Karol Wróbel i Kornel Jonio.
Najlepiej dla Pro-Basketu: Patryk Czarnecki 32 i Kacper Liwiński 17.

AZS PWSZ II Skierniewice – ŁKS Szkoła Gortata I Łódź 45:86

1. ŁKS Szkoła Gortata I Łódź (1) 3 6 305-152
2. KKS Pro-Basket TBS Kutno (2) 3 5 234-236
3. AZS PWSZ II Skierniewice (3) 3 4 174-235
4. UMKS Księżak-2002 Łowicz (4) 3 3 218-308