Nareszcie jest wygrana. KS Księżak Syntex Łowicz pokonał u siebie w meczu 23. kolejki I ligi koszykówki męskiej SKK Siedlce 103:84.

Na taki wynik czekali wszyscy kibice Księżaka, a wiara w zwycięstwo łowiczan jeszcze wzrosła po pierwszej kwarcie spotkania. Księżak mocno wszedł w mecz, przejmując prowadzenie od pierwszych minut gry. Udane przejęcia piłki i skuteczne rzuty do kosza pozwoliły odskoczyć Siedlcom o siedem punktów.

Niestety początek drugiej kwarty należał do gości. W drużynie łowiczan zawodziła celność rzutów, z czym nie mieli z kolei problemów rywale szybko odrabiając straty, a nawet wychodząc na prowadzenie. Księżak nie odpuszczał, ponawiając ataki, dzięki czemu udało się doprowadzić do wyrównania. Kolejne minuty przenosiły szalę zwycięstwa raz na jedną, raz na drugą stronę. W ostatniej minucie celny wsad piłki do kosza w wykonaniu Arkadiusza Kobusa podwyższył wynik na 47:46 dla gospodarzy, a chwilę później oddał skuteczny rzut wolny za 1 punkt, dzięki czemu łowiczanie schodzili na przerwę wygrywając 48:45. Choć ta kwarta w praktyce należała do Siedlec, gdyż wygrali ją sześcioma punktami.

W drugiej odsłonie łowiczanie nie dali już sobie odebrać prowadzenia i konsekwentnie dążyli do zwycięstwa, powiększając swoje prowadzenie w kolejnych kwartach. Efekt końcowy to dziewiętnaście punktów przewagi Księżaka Syntex Łowicz nad Siedlcami.

Zaczęliśmy bardzo dobrze, ale potem Siedlce zaczęli wykorzystywać swój najmocniejszy atut, czyli atak: Bartosz Wróbel, Rafał Sobiłło i Maciej Strzelecki. My mieliśmy duży problem z obroną pick&rolla, przede wszystkim z tym i tylko z tym, bo tak naprawdę w przerwie skorygowaliśmy tylko to – obronę pika, przy czym zamknęliśmy  wszystkich wymienionych. Wróbel oczywiście i tak rzucił, bo to jest gracz, który w każdej drużynie rzuci swoje punkty, ale przestał już być aktywny Strzelecki, punktów w drugiej połowie nie rzucił Sobiłło i tak naprawdę atak im się skończył. Od trzeciej kwarty już tylko powiększaliśmy przewagę i do końca była niezagrożona. Bardzo dobra była gra w drugiej połowie. Bardzo dobra gra pozwoliła wygrać. Kobusa bardzo mocno izolowaliśmy do gry 1×1, przeciwko ich wysokim, bo wiedzieliśmy, że są wolniejsi żeby go z góry zatrzymać i tymi izolacjami Kobus zrobił te punkty, po dobrej przemyślanej grze. Jeżeli chodzi o Marcina Salamonika, to był tak naprawdę jego pierwszy mecz po kontuzji, bo tego w Tychach ja nie liczę jako meczu. Mimo że był na boisku, to grał jeszcze bardzo asekuracyjnie na jednej nodze. Teraz zagrał to, co miał zagrać i dopiero widać, jak wartość drużyny rośnie, kiedy jest Salamonik i dlaczego przegrywaliśmy, kiedy go nie było – podsumował trener Czaja.

W tym spotkaniu doskonale radzili sobie na parkiecie Kobus (27) i Salamonik (25), którzy zaliczyli po cztery celne rzuty za trzy punkty.

23. kolejka I ligi koszykówki męskiej:
KS Księżak Syntex Łowicz – SKK Siedlce 103:84 (27:19, 21:27, 31:18, 24:20)
Księżak: Arkadiusz Kobus 27 (4×3), Marcin Salamonik 25 (4×3), Jan Grzeliński 15 (1×3), Mikołaj Stopierzyński 14 i Łukasz Ratajczak 12 oraz Mikołaj Motel 5 (1×3), Bartosz Włuczyński 3 (1×3), Mateusz Gładki 2, Michał Świderski i Daniel Nieporęcki.
Najwięcej dla SKK: Bartosz Wróbel 24 (3×3), Maciej Strzelecki 22 i Marcin Pławucki 14 (2×3).
Sędziowali: Janusz Kiełbiński (Wrocław), Mirosław Wysocki (Bielsk Podlaski) i Marcin Olejnik (Luboń). Komisarz: Bartłomiej Wojdak (Łódź).

STK Czarni Słupsk – WKK Wrocław 71:73
Biofarm Basket Poznań – Elektrobud-Investment ZB Pruszków 45:79
AZS AGH Kraków – GKS Tychy 76:90
KS Pogoń Prudnik – PTG Rawlplug Sokół Łańcut 95:88
MUKS Energa Kotwica 50 Kołobrzeg – KKS Polfarmex Kutno 102:80
KK Enea Astoria Bydgoszcz – KK Jamalex Polonia 1912 Leszno 94:84
KS Górnik Trans.eu Wałbrzych – WKS FutureNet Śląsk Wrocław 75:72