Mimo upływu już niemal trzech tygodni od dnia, gdy ogłoszono wyniki głosowania na propozycje do budżetu obywatelskiego Łowicza na poszczególnych osiedlach, nadal nie jest znany wynik głosowania na os. Przedmieście.

Głosowanie do budżetu.

Najwięcej głosów w głosowaniu tradycyjnym padło tam na budowę chodnika na ul. Wygoda, ale jednocześnie nienaturalnie dużo oddano głosów drogą internetową. zarząd osiedla ma wątpliwości, a właściwie przekonanie, że nie były to głosy ludzi z osiedla – i chce, by zweryfikował to ratusz. Ten się wzbraniał – ale zarząd ponawia swe żądanie. Kto ostatecznie zadecyduje? Kiedy? Jaka propozycja zostanie wybrana? Dlaczego po raz drugi wątpliwości dotyczą głosowania, w którym jedną z propozycji było oświetlenie ścieżki zdrowia w lasku miejskim?

I szerzej: dlaczego nadal nie są podliczone głosy w głosowaniu na propozycje ogólnomiejskie? – wyniki miały być znane na przełomie grudnia i stycznia.

Obszernie na ten temat piszemy w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina, już do kupienia.

8 komentarzy

  1. Dalej cisza z wynikami już jest luty.

  2. System głosowania jest do dupy

    • System jest jaki jest każdy kto zgłasza projekt powinien to wiedzieć i się z tym liczyć. A nie Zarząd przegrywa i później szuka dziury w całym. W zeszłym roku Zarząd przegrał to doliczyli sobie głosy po czasie które lawinowo się po 15 godzinie pojawiły. A w tym roku czepiają się że oświetlenie ścieżki dostało zbyt dużo głosów i jest to niemożliwe, a możliwe było że w roku ubiegłym po 15 doszło ponad 40 głosów ? . Hipokryzja w najczystszej postaci !!!!

  3. W końcu ktoś się za to wziął! Brawo Przedmieście! Oby interwencja zarządu wpłynęła na uszczelnienie systemu głosowania w kolejnych latach.

    • Jakoś rok temu zarząd Przedmieścia się za to nie brał. A regulamin był ten sam. Ale wtedy jakoś dziwnym trafem na tym osiedlu jako jedynym głosowało się dłużej niż na innych osiedlach. I dziwnym trafem namnożyło się tam głosów internetowych za propozycjami zarządu 🙂

  4. Zarząd przedmieścia znowu przegrał i zaczyna swoje gierki.

  5. O na zdjęciu autor całego zamieszania.

  6. Trudno pogodzić się z porażką? Tylko tym utrzymującym się z mopsu na czajkach się inwestycje robi a o reszcie zapomina. Wziąć się do roboty…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.