– Chcemy uruchomić w Łowiczu sekcję szermierki. Patrząc na sportową mapę miasta i powiatu, to zupełna nowość. Jeśli się uda, to dzieci i młodzież z Łowicza będą mieli szansę uprawiać dyscyplinę olimpijską pod okiem utytułowanej zawodniczki – powiedział nam Kamil Sobol, prezes Łowickiej Akademii Sportu.

Fot. Polski Związek Szermierczy

W sobotę, 4 lutego, o godz. 14.00 odbędzie się pierwszy pokazowy trening szermierki poprowadzony przez Martynę Komisarczyk – m.in. zawodniczkę kadry narodowej seniorek w szabli kobiet, mistrzynię Europy Młodzieżowców z 2015 roku, drużynową wicemistrzynię Polski seniorów z 2016 roku.

Propozycja jest skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej. Udział jest bezpłatny. Zainteresowani mogą się zgłaszać do pomieszczenia dawnego sklepu PSS „Pod Dębem” przy ul. Starzyńskiego, które akademia wynajęła od Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Nie jest to jedyny pomysł na nowe sekcja w ŁAS. W piątek, 3 lutego w tej samej sali o godz. 16.30 rozpoczną się bezpłatne warsztaty taneczne fitness, które poprowadzi dyplomowana instruktorka Anna Klimek z Kalisza. Prowadząca jest m.in. dwukrotną wicemistrzynią Polski w mini formacjach hip hop. Program przewiduje godz. 16.30 – street style (hip hop dancehall i breakdance), godz. 17.30 – taniec współczesny, godz. 18.30 – fitness dance (spalanie i kształtowanie sylwetki) i o godz. 19.30 – sexy dance dla pań.

Zainteresowane osoby dodatkowe informacje mogą uzyskać pisząc na adres: lowicz.sport.academy@gmail.com, lub dzwoniąc pod numer 508-717-277.

[AKTUALIZACJA]
W pierwszych zajęciach fitness w Łowickiej Akademii Sportu uczestniczyło kilkanaście pań:

Zajęcia fitness w ŁAS
Zajęcia fitness w ŁAS

Zajęcia fitness w ŁAS
Zajęcia fitness w ŁAS

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.