Zawodnicy UKS Błyskawica Domaniewice są w trakcie gorącego okresu przygotowań do występów lekkoatletycznych. Niedawno zgrupowanie zakończyli lekkoatleci specjalizujący się w konkurencjach rzutowych, a już w niedzielę, rozpoczynają ośmiodniowy obóz w Sopocie, pod okiem szkoleniowca Mieczysława Szymajdy, dziewczęta.

Fot.: Julia Perzyńska.

W najbliższą niedzielę, 8 lipca 2018 roku, lekkoatletki z rozpoczną zgrupowanie sportowe dla skoczkiń wzwyż, które potrwa do 15 lipca. KS Błyskawica Domaniewice będzie szkolił sześć dziewczynek w skoku wzwyż. Dodatkowo popracują jeszcze nad skokiem w dal. Do Sopotu pojadą bliźniaczki Julia i Aleksandra Moszura z Pabianic, Julia Perzyńska (SP Domaniewice), Małgorzata Jakóbiec (SP Bratoszewice), Roksana Jagodzińska (SP 2 Głowno) oraz Paulina Pakuła (SP 3 Głowno).

Kolejnym punktem jest XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Chorzowie, na pięknym odrestaurowanym stadionie, gdzie będzie startował Aleksandra Goszczyńska, Tomasz Wieteska, Jakub Pająk i Michał Bryk.

W sierpniu duża, bo około trzydziestoosobowa, grupa sportowców pojedzie na zgrupowanie do Sanoka. Tam będzie trenowane, oprócz oczywiście lekkiej atletyki, łyżwiarstwo.

W międzyczasie nie braknie oczywiście treningów na własnym terenie w Domaniewicach.

– Mam dwie zawodniczki z RKS Łódź – Julię i Aleksandrę Moszur, które przyjeżdżają z Pabianic i trenują ze mną już czwarty miesiąc. Chciałbym, aby w przyszłym roku reprezentowały UKS Błyskawica Domaniewice. Teraz je zabieram do Sopotu i zobaczymy, jak to dalej wszystko się będzie układało. Tak, że zawodnicy z RKS Łódź, a trenuje Mieczysław Szymajda z Błyskawicy – skomentował trener Szymajda.

 

Fot.: Małgorzata Jakóbiec.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.