Zdjęcia nie oddają fetoru psującej się żywności z lodówki, jaką ktoś wyrzucił do lasu z pełnym załadunkiem.

Lodówka wyrzucona do lasu. Fot. EWR

Lodówka marki Amica jest biała, wąska i wysoka, podzielona na część chłodzącą i mrożącą. Leży na poboczu gminnej drogi gruntowej biegnącej przez las i łączącej powiatówkę relacji Głowno – Bielawy (przedłużenie Bielawskiej) z drogą w Woli Zbrożkowej.

Chłodziarka wypełniona jest jedzeniem, które częściowo rozsypało się po ściółce i sądząc po zapachu – intensywnie gnije. Smród czuć mimo tego, że produkty są popakowane. Obok napojów i psującej się żywności dostrzegliśmy m.in. tubkę z kremem lub żelem leczniczym z kasztanowca.

Lodówkę wraz z zawartością znalazł w lesie wczoraj, 12 lipca, Jarosław Chałubiec – radny Rady Gminy Głowno z Woli Zbrożkowej i szef klubu Radni dla Gminy Głowno, który sugerował już władzom gminy zakup i montaż fotopułapek w miejscach, które sobie szczególnie upodobali śmieciarze.

W styczniu br. dzięki interwencji radnego i zgłoszeniu na policję sterty śmieci (starych opon itp.) w lesie w Woli, ich właściciel został namierzony i ukarany, śmieci musiał z lasu uprzątnąć.

Radny zamieścił zdjęcia wczorajszego znaleziska w postaci lodówki na swoim profilu facebookowym.

Lodówka wyrzucona do lasu. Fot. EWR
Lodówka wyrzucona do lasu. Fot. EWR
Lodówka wyrzucona do lasu. Fot. EWR

2 komentarze

  1. A może to ktoś z miasta wyrzucił? Ostatnio złapany dziki śmieciarz to mieszkaniec okolic Zgierza.

  2. Gminna powinna uprzatnac na swoj koszt, ponieważ systemem gospod. odpadami powinni być objęci wszyscy mieszkańcy i wtedy mają prawo oddać stary sprzęt w czasie zbiorki zawiesc do punktu zbiórki jesli powstał, nikt normalny nie wywozi lodowki do lasu jesli moze wystawic przed dom i zabiora smieciarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.