42 miejsca aktywnej rekreacji za unijne pieniądze powstaną w większości gmin należących do Lokalnych Grup Działania „Ziemia Łowicka”, „Polcentrum”, „Centrum” „Prym” i „Z ikrą”.

Popisanie umowy w siedzibie LGD "Prym". fot.LGD "Ziemia Łowicka"
Popisanie umowy w siedzibie LGD “Prym”. fot.LGD “Ziemia Łowicka”

Porozumienie w sprawie realizacji wspólnego projektu podpisali przedstawiciele tych grup w siedzibie LGD „Prym” w Parzęczewie. W zrzeszonych w nich gminach, ma powstać po jednym plenerowym miejscu do aktywnej rekreacji z 5-6 urządzeniami o wartości ok 25 tys. zł każda. Gminy mają wskazać miejsca i użyczyć gruntów, nie poniosą natomiast żadnych kosztów finansowych.

Prezes LGD „Ziemia Łowicka”, wójt gminy Chąśno Dariusz Reczulski mówił nam, że w projekcie nie weźmie udziału jedynie gmina Kiernozia, która już takie miejsce do aktywnej rekreacji ma w samej Kiernozi. Przypomnijmy, że do tego LGD należą wszystkie gminy wiejskie powiatu łowickiego poza gminą Łyszkowice, należącą do skierniewickiego LGD „Gniazdo”.

4 komentarze

  1. a robił ktoś badania jakie jest wykorzystanie takich “siłowni”? w mieście jeszcze ktoś się na tych sprzętach “buja”, ale na wsiach…są myślę lepsze sposoby wydania pieniedzy, których urząd marszałkowski nie daj ot tak…może warto pomyśleć o seniorach na wsiach, przecież polska wieś umiera, potrzebne jest ożywienie kulturalne przede wszystkim, bo fitnessu większość ma dość po latach spędzonych w oborze.

  2. Panie pośle Bejda
    “Jest takie polskie powiedzenie, że krowa, która głośno ryczy, daje mało mleka…”
    Artykuł w linku.
    http://www.mojaleczyca.pl/?pd=news&id=6730

  3. W Bednarach postawić

  4. to, że jest to w Kiernozi, to nie znaczy, że nie mogło powstać dodatkowo w jakieś innej największej wsi…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.