Dzisiaj, 22 października, w klubie Pracownia odbyło się pierwsze z cyklu spotkań „Kultura podróżowania – Łowiczanie w świcie”. O swoich podróżach opowiadali uczestnicy wyprawy „Folkswagenem przez Europę” oraz Dawid Świątkowski z Freedom Trail.

Spotkanie zgromadziło kameralną, ciekawą świata widownię. O wyprawie „Folkswagenem przez Europę” (23-letnim Volkswagenem T4 oklejonym folkowymi wzorami) opowiadał jeden z jej uczestników – Dawid Kacprzak. Towarzyszyło mu jeszcze dwóch kolegów z wyprawy: Cezary Zimny i Kamil Pernak. Przypomnijmy, że w sierpniu szóstka młodych ludzi wyruszyła w podróż po 13 krajach Europy Zachodniej, w trakcie której promowali Łowicz. Podczas dzisiejszego spotkania pokazali zdjęcia z malowniczymi widokami, film z wyprawy, a Dawid podzielił się opowieściami. Wśród nich była anegdota z Włoch, gdzie do chłopaków celowali Carabinieri (włoska żandarmeria), myśląc, że są uchodźcami. Zabawne historyjki dotyczyły też Polaków, których spotkali za granicą oraz kąpieli na łonie natury.

Jako drugi opowiadał Dawid Świątkowski z Freedom Trail. To nazwa ekipy, która pewnego dnia zdecydowała się porzucić wygodne życie i wszelkie zobowiązania, aby wyruszyć w półroczną podróż po Azji. O niej Dawid z kolegami opowie jednak na kolejnych spotkaniach. Tematem dzisiejszej prezentacji była podróż, jaką z dziewczyną Moniką odbył w 2015 roku po Meksyku. Dawid mówił m.in., o tym, gdzie warto spać, czym się poruszać, co niebezpiecznego im się przydarzyło oraz ile taka podróż kosztuje. Relację ze spotkania zaprezentujemy na łamach Nowego Łowiczanina.

Przypomnijmy, że inicjatorem nowego cyklu spotkań jest pracownik Łowickiego Ośrodka Kultury Jakub Papuga. Już dzisiaj zapowiedział, że za miesiąc odbędzie się kolejne spotkanie z podróżnikami. Każdy, kto chciałby podzielić się swoimi opowieściami z podróży może pisać na kuba@lok.art.pl.

 

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.