Mszą św. o godz. 6. w kościele sióstr bernardynek w Łowiczu w poniedziałek, 14 maja, rozpocznie się 363. Łowicka Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku odbywać się będzie pod hasłem „Posłani przez Ducha Świętego”.

362. Łowicka Pielgrzymka na Jasną Górę w drodze, rok 2017. Fot. M. Wolska-Kobierecka

Pielgrzymka majowa, nazywana jest przez o. paulinów „Jaskółką” pieszego pielgrzymowania, ponieważ jest pierwszą pielgrzymką, która co roku przychodzi na Jasną Górę. W ostatnich latach uczestniczyło w niej około 300 osób, w różnym wieku – są osoby starsze, ale też znacznie młodsze, w tym dzieci i młodzież.

Trasa pielgrzymki wiedzie m.in. przez Budziszewice, Piotrków Trybunalski, Gosławice, Kajetanowice i Mstów. Do przejścia jest około 200 km, rozłożonych na 6 dni.

Tradycyjnie pielgrzymka wchodzi na Jasną Górę w przededniu uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która w tym roku przypada 20 maja. Do Łowicza pielgrzymi wracają autokarami.

Zapisy pielgrzymów przyjmują siostry bernardynki, można do niej dołączyć już na szlaku i zapisać się u przodownika, którym jest ks. Wiesław Frelek, obecnie proboszcz w Żychlinie.

W tym roku w drodze na Jasną Górę pątnicy będą się szczególnie modlić o powołania kapłańskie i zakonne.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.