Nieprawdopodobny sukces osiągnął Dyskusyjny Klub Filmowy „Bez Nazwy”, działający przy Łowickim Ośrodku Kultury. Podczas wczorajszej złotej gali Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej zdobył statuetkę dla najlepszego DKF w Polsce!

Mateusz Rudak odbiera statuetkę dla najlepszego DKF w Polsce. Fot. Marcin Kułakowski, PISF

W tym roku telewizja nie transmitowała gali. Jej przebieg możemy zobaczyć dzięki amatorskim nagraniom publikowanym w sieci.

Do tegorocznej Nagrody PISF w kategorii Dyskusyjny Klub Filmowy nominowani byli: DKF „Gag” w Białymstoku, DKF „Rozpięci” w Krakowie i DKF „Bez Nazwy” w Łowiczu.

DKF „Bez Nazwy” istnieje od 1996 roku przy Łowickim Ośrodku Kultury. Od początku należy do Polskiej Federacji DKF. Nominacja do nagrody PISF została przyznana za 2016 rok, kiedy DKF „Bez Nazwy” obchodził jubileusz 20-lecia. Świętowano je m.in. koncertem nieżyjącego już Zbigniewa Wodeckiego with Mitch & Mitch Orchestra and Choir w ramach Och! Film Festiwalu.

Statuetka trafiła do Łowicza. Na scenie odebrał ją Mateusz Rudak. – Bałem się, że to się może stać – mówił w pierwszych swoich słowach. W kolejnych dziękował kapitule i chwalił inne klubu: nagrodzony w zeszłym roku DKF „Kinochłon” oraz nominowane do tegorocznej statuetki.

DKF „Bez Nazwy” był już nominowany do Nagrody PISF za rok 2014 – wtedy wygrał DKF „Kinochłon” z Augustowa. Do tegorocznej statuetki DKF z Łowicza został zgłoszony przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Była to już 10. edycja Nagród PISF, są one przyznawane za znaczące osiągnięcia w upowszechnieniu i promocji polskiego kina. W 2014 roku statuetkę PISF w kategorii „Kino” otrzymało łowickie kino Fenix.

Obejrzycie udostępnione przez Łowicki Ośrodek Kultury video z gali: https://www.facebook.com/lowickiosrodekkultury/videos/1554041294634618/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.