Liczni goście – burmistrz, wójtowie, przedstawiciele władz powiatu łowickiego, przybyli dzisiaj, 22 marca, do łowickiego szpitala, aby obejrzeć efekty zakończonego właśnie remontu na I piętrze. Objął on wszystkie pomieszczenia oddziału chorób wewnętrznych oraz laboratorium szpitala. Remont rozpoczął się w lipcu ubiegłego roku, zakończył – w połowie marca. Wykonawcą była firma Tom-Bud Tomasz Kuzy z Bednar Kolonii, inwestorem – starostwo. Koszt robót wyniósł blisko 1,7 mln zł.

Przybyłych do szpitala gości witał starosta Krzysztof Figat, mówiąc, że zakończony remont to powrót szpitala do normalności i że należał się on temu oddziałowi jak każdemu innemu, który dawno nie był remontowany. Wspomniał też, że teraz powiat planuje remont na oddziale ginekologiczno-położniczym oraz porodówce. Wniosek o wprowadzenie takiej inwestycji do tegorocznego budżetu zostanie przedstawiony radnym na kwietniowej sesji Rady Powiatu Łowickiego.

Jak zwrócił uwagę kierownik oddziału dr Andrzej Sobieraj, uroczystość to nie było otwarciem oddziału, ponieważ pomimo remontu interna cały czas pracowała. Dyrektor ZOZ Jacek Kaniewski potwierdził, że kontakt szpitala w 2016 roku został zrealizowany w 100%. Uciążliwości jednak były, ale nikt z tego powodu nie narzekał – nawet pacjenci. Wszyscy natomiast wielokrotnie dziękowali sobie nawzajem za to, że remont został doprowadzony do końca.

6 komentarzy

  1. Łowiczanin

    Wreszcie powiało nowoczesnością. Teraz czekamy na nowe, wyższe standardy w lecznictwie.

  2. Przyszedł po wkład wlasny- kasiore

  3. FanBurmistrza

    wkład w sutannie

  4. Jaki wkład w remont oddziału Jegomościa w sukience?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *