Łowickie zespoły ludowe połączyły siły, by wystąpić dzisiaj, 1 kwietnia, w koncercie charytatywnym w Muzeum w Łowiczu, zatytułowanym „Księstwo Łowickie dla Agnieszki”, którego wspólnym celem była pomoc łowiczance cierpiącej na dystrofię mięśniową.

Agnieszka Kuźnicka ma 34 lata i jest mamą półtorarocznej Zosi. Jej choroba jest nieuleczalna, ale terapia może powstrzymać jej rozwój. Niestety, wiąże się to z wydatkiem ok. 200 tys. zł.

W koncercie dla niej zaprezentowały się kolejno: Dziecięco-Młodzieżowy zespół „Koderki, młodzieżowa sekcja Zespołu Pieśni i Tańca „Blichowiacy” oraz Zespół Śpiewaczy „Ksinzoki”. „Koderkom” i „Ksinzokom” przygrywała Kapela Szymona Mońki.

Dzięki prawdziwie wiosennej pogodzie, taneczna część występów mogła odbyć się na dworze, na dziedzińcu muzeum. Wiele osób ucieszyło się też z przybycia na koncert Magdy Więcławskiej i jej mamy Agnieszki. – Dostałam tyle dobra od ludzi, że czas zacząć je zwracać – powiedziała nam Magda.


Wejściówkami na koncert były cegiełki dla dorosłych w cenie 10 zł, dzieci mogły wejść za przysłowiowy uśmiech. Podczas wydarzenia sprzedawane były przedmioty rękodzieła wykonane przez twórczynie ludowe. 

W papierowym wydaniu Nowego Łowiczanina napiszemy, jaką kwotę udało się zebrać na leczenie łowiczanki. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.