Miasto ma nadzieję na drugą, po budowanym już wiadukcie nad torami w ciągu ulicy 3 Maja, dużą drogowo-kolejową inwestycję, która wpłynie na bezpieczeństwo i usprawnienie ruchu w Łowiczu. Chodzi o tunel pod torowiskiem na ul. Armii Krajowej.

W błyskawicznym tempie (przez 2 miesiące) opracowana została koncepcja jego budowy, która została przedłożona do analizy PKP Polskim Liniom Kolejowym.

Przejazd kolejowy w Łowiczu
Przejazd kolejowy w Łowiczu

Gdyby została zaakceptowana, to inwestycja szacowana na 20 mln zł, mogłaby być w dużej części, sfinansowana z puli 300 mln zł, jakie ma PKP PLK przeznaczone na poprawienie bezpieczeństwa na skrzyżowaniach kolejowych.

Czy Łowicz mógłby z tych pieniędzy skorzystać?

Jakie wydatki związane z budową tunelu byłyby po stronie miasta i które ulice zostałyby przebudowane – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

9 komentarzy

  1. I to jest to! Brawo burmistrzu!

  2. “W błyskawicznym tempie (przez 2 miesiące) opracowana została koncepcja […]” – jak zwykle…
    Ludzie, kiedy zrozumiecie, że takie projekty to miasto z Burmistrzem na czele to powinno mieć takie projekty w szufladzie gotowe już co najmniej! od powzięcia informacji o modernizacji torów kolejowych… No ale jak się potrafi tylko łatać na bieżąco i nie myśli się w kategoriach lat na przód, to takie tego są efekty.

  3. Potrzebne jest inne, tańsze rozwiązanie. Szkoda aż tyle wydawać na taką rzecz. To za drogo

  4. gościu ;jesteś glupszy jak ustawa przewiduje

  5. Kolejne rondo

  6. Kolejna konferencja tych dupków z PIS będzie przy torach kolejowych.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.